Skocz do zawartości

Ramka do wycinania w styropianie.


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, RobRoy napisał:

Przy napięciu ok 24 V, prąd 5 A, długość drutu 90 cm

 

Co to za drut? Miedziany? :) Kanthal 0,4mm przy tej długości ma ok 10 omów, ja mam drut o średnicy 0,3mm i maksymalny prąd jaki przez niego przepuszczam to 1,4A i to tylko przy szybkich (150mm/min) cięciach płyt na wymiar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A jakie napięcie ?

 

Przy prądzie zmiennym faktycznie pobierał mniejszy prąd. 5A to max jaki widziałem na mierniku wiec do pracy może być faktycznie mniejszy. Na razie robiłem tylko próby cięcia i widzę że ten zasilacz mi wystarczy ... a o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość drutu to obecnie 1100mm. Opór 25 omów. Napięcie 25V przy prądzie 1A. Zmierzone i wyliczone z prawa Ohma. Ogólnie napięcie mnie nie interesuje ponieważ w zależności co wycinam, zmieniam odległość pomiędzy osiami X1 i X2. Ważne jest żeby zawsze płynął taki sam, optymalny prąd. Oczywiście zasilacz musi podać odpowiednio wysokie napięcie, żeby wymusić pożądany prąd oraz posiadać odpowiednią moc. W moim przypadku transformator 50V 100W całkowicie wystarcza. Wiem też, że przy wycinaniu ramką ustawia się wyższe temperatury drutu więc i prądy będą większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.