Skocz do zawartości

Radiomaster Tx16S zasieg ???


amatorsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow=mam pytanko-czy ktos testowal juz zasieg tego nadajnika.Mialem z nim przygode a raczej niespodzianke-bo podczas lotu elektroszybowcem bedac w odleglosci ok 200m nadajnik zaczal ostrzegac ze konczy sie zasieg-mialem  wtedy na pokladzie modelu odb Frsky-a X6R.Czytajac opisy tych apek i wspolprace z wieloma odbiornikami roznych firm dowiedzialem sie ze jej zasieg na ziemi -a nie w powietrzu jest 200-250m.A jeszcze mniejszy przy innych odbiornikach--jak to jest w praktyce-czy cos dopowiecie?czekam na Wasze rady i spostrzezenia -doswiadczenia- jako elektronik wiem ze im wiecej zaplikujemy w modul i procesor to taki problem sie moze okazac i beda jakies ograniczenia-jaka jest prawda???=pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



-doswiadczenia- jako elektronik wiem ze im wiecej zaplikujemy w modul i procesor to taki problem sie moze okazac i beda jakies ograniczenia-jaka jest prawda???=pozdrawiam


Jeszcze raz. Co tu napisałeś?
1. Że jesteś elektronikiem.
2. Więcej czegoś aplikujesz w jakiś moduł.
3. Problem może się okazać.
4. Problem może się okazać i będą takie ograniczenia.

Weź, proszę Cie bardzo mocno, napisz to jeszcze raz, ale tak, żeby zrozumiał człowiek po maturze. Albo chociaż po gimnazjum, lub po 8mej klasie podstawówki.

Jestem bardzo ciekawy tego doświadczenia, o którym piszesz, ale nie jestem w stanie ogarnąć konkretów przez ten Twój styl.

Co do moich doświadczeń z tx16s, to po wstępnych testach zasięgu z odbiornikami frsky X8r i rx6x, rx4x, zdecydowałem, że szkoda czasu na dalsze testy i założyłem crsf.

Zasięg był zauważalnie gorszy niż x9d+ i Qx7. Wręcz nie dało się nie zauważyć tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisalem na poczatku-po ok. 200m nadajnik informowal ze traci zasieg-czy to jasne? Nadajnik  Radiomaster tx16s  a odb. Frsky X8R-czy to jasne? RRSI mialem ustawione na poziomie alarm 45%. Czy tak jest w kazdym egzemplarzu czy tylko w moim? Jak mi wiadomo odb w/w jest pelnozasiegowy i dziwi mnie to ze byl taki maly zasieg.Wydaje mi sie ze moc wyjsciowa nadajnika jest mala i dlatego tak jest.Sadzac z tabelek i opisow nadajnika to zasieg jest rozny na innych odbiornikach a wrecz bardzo maly dla niektorych egzemplarzy ale dla Frskya powinien byc o wiele wiekszy.Czy Wasze doswiadczenia to potwierdzaja.Moze ja nie potrafie skonfigurowac tej apki-borykam sie z open tx po raz pierwszy.

Marku SPY-ja wiem ze zasig nie jest zalezny od tych w/w rzeczy ale nie wydaje Ci sie ze to jednak za maly zasieg -owszem jest on zalezny od mocy wyj. nadajnika i czulosci odbiornika ale jednak 200m to za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak napisalem na poczatku-po ok. 200m nadajnik informowal ze traci zasieg-czy to jasne? Nadajnik  Radiomaster tx16s  a odb. Frsky X8R-czy to jasne? RRSI mialem ustawione na poziomie alarm 45%. Czy tak jest w kazdym egzemplarzu czy tylko w moim? Jak mi wiadomo odb w/w jest pelnozasiegowy i dziwi mnie to ze byl taki maly zasieg.Wydaje mi sie ze moc wyjsciowa nadajnika jest mala i dlatego


Co jest niejasne dokładnie wskazałem.
I to nie jest to co tu powtarzasz.

Rozumiem, że się już nie dowiem tego co mnie zainteresowało.

Z moich testów wychodzi, że tx16s ma wyraźnie gorsze zasięgi od Qx7 czy x9d+. Czy to jasne?

To jest bardzo budżetowe radio. Może się zdarzyć , że u kogoś trafi się takie z większym zasięgiem ale ja takiego przypadku nie widziałem.
Należy przyjąć, że nie ma co liczyć, że trafi Ci się sztuka zgodna ze specyfikacją.
Wszystkie recenzje z dużym zasięgiem tx16s czy t16 wydają mi się mocno sponsorowane.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakich warunkach i gdzie przeprowadzałeś testy i nie powiem obiektywnie czy tak jest jak piszesz. Moc jest ograniczona przez Unię, piracko możesz wgrać inne oprogramowanie ponoć zasięg radykalnie wzrasta a opentx z tym nic wspólnego nie ma.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakich warunkach i gdzie przeprowadzałeś testy i nie powiem obiektywnie czy tak jest jak piszesz. Moc jest ograniczona przez Unię, piracko możesz wgrać inne oprogramowanie ponoć zasięg radykalnie wzrasta a opentx z tym nic wspólnego nie ma.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka


Warunki? Przecież nie w śnieg i nie w deszcz. Jedne radia radziły sobie w tym samym czasie, z tym samym odbiornikiem lepiej, a drugie gorzej. Widać było różnicę.

Ale. Napisałeś coś bardzo ciekawego.
Nie to o ograniczaniu mocy przez Unię, bo tu bym się bardziej spodziewał gorszego winiku dla taranisów, a tak nie było.. Chociaż może i mają mniejszą moc ale lepszą jakość.

To co mnie zaciekawiło to te pirackie oprogramowanie jakie wpomniales.
Mam nadzieję, że nie mówisz o firmware International, tylko o czymś innym i rozwiniesz temat?
Nie to, że chcę coś wgrywać, mam wszystko co mi potrzebne z zapasem - jeśli chodzi o zasięg.
Ale chcę wiedzieć co to za piraty??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, amatorsky napisał:

Witam kolegow=mam pytanko-czy ktos testowal juz zasieg tego nadajnika.

Błażej wybacz ,że pytam o tak trywialną rzecz ale: czy antena w odb. była dokładnie zgodnie z instrukcją poprowadzona/wyprowadzona? Pisałeś ,że jesteś elektronikiem więc wiesz zapewne ,że to bardzo ważne.Nie znam tego radia ale w instrukcji mojej Sanwy jest ostrzeżenie tłustym drukiem ,żeby dokładnie poprowadzić anteny ( sanwa ma 2szt.) i to nawet są podane kąty "wąsów "względem siebie. Zwróć uwagę na materiał z jakiego wykonany jest kadłub: może jest trochę węgla?może blisko anteny są np.metalowe bowdeny? 

Jest również zasada: antena bez względu na położenie modelu musi "widzieć "nadajnik czyli jeśli np.jest schowana w kadłubie a model leci poziomo "na ciebie" metalowy silnik ekranuje fale.Jeśli piszą 200-250m na ziemi to w powietrzu powinno być przynajmniej 2 razy tyle. Pomimo ,że radio tanie. Aha , odb. lepiej umieścić  z dala od regulatora, im dalej tym lepiej : antena z dala od przewodów serw . Czasami w wąskim kadłubie elektroszybowca mamy "napchane " wszystko razem: wiem jak to jest ,łatwo przeoczyć .Być może to dla Ciebie jest oczywiste , piszę to profilaktycznie na podstawie własnych doświadczeń może się przyda.Jeśli to o czym piszę sprawdziłeś to spoko przyczyna leży gdzie indziej.

Jeszcze jedna sprawa gdzie latasz: jeśli z nadajnikiem stoisz np.w pobliżu metalowego ogrodzenia podobno możę to mieć wpływ na zasięg. Proponuję spróbuj proszę sprawdzić wpierw najprostrze rzeczy (chyba że już to zrobiłeś) i potem można myśleć dalej. Pozdrawiam i powodzenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ares napisał:

antena bez względu na położenie modelu musi "widzieć "nadajnik czyli jeśli np.jest schowana w kadłubie a model leci poziomo "na ciebie" metalowy silnik ekranuje fale

 

Prawda tylko, ze w wielu innych radyjkach -i w takim niekorzystnym  układzie zasięg jest dobre kilkaset metrów... (np moja  hitec aurora 9/optima 7 ,  jakaś średniej klasy futaba Kolegi)  

    -a tu Koledzy piszą, że zasięg się rwał po 200tu...  więc chyba coś jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, latacz napisał:

Prawda tylko, ze w wielu innych radyjkach -i w takim niekorzystnym  układzie zasięg jest dobre kilkaset metrów

Witek, nie wiem nigdy nie próbowałem latać z antenami w niekorzystnym ułożeniu .Lepiej nie ryzykować ale skoro masz  doświadczenia z różnymi radiami to spoko może Kolega trafił na jakiś wadliwy egzemplarz. 

Mnie się też wydaje ,że to bardzo mało jak na lotnicze radio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku modelach sterowanych hitec a9  miałem  lub nadal mam silnik -pakiet -regulator (na nim/obok moduł  telemetrii) -serwa -odbiornik i antena wzdłuż kadłuba z tyłu tego wszystkiego. Wzdłuż anteny odsunięte o jakieś 2 -3cm bowdeny ze stalowym drutem. Nieraz odlatywałem dość daleko i wracałem wprost na siebie...  nie było problemów z zasięgiem. Podobne ułożenie anteny (jeśli odbiornik miał jedną) widywałem u kilku Kolegów  -i nikt się na zasięgi nie uskarżał...  a przeloty "na siebie" się zdarzały. 

Czasem trudno inaczej umieścić antenę. Pionowo wystająca z kadłuba -i przeszkadza i szpeci -i gdy leci się na siebie dość wysoko lub nad głową to jest zasłonięta.  Pod modelem - łatwo wyrwać i np w pętli będzie zasłonięta.... zawsze w jakimś etapie lotu położenie anteny jest niekorzystne -i na 200m mimo tego starowanie powinno działać. na 500 czy 700 m też....

 

   Zakłócenia jakie miałem w podobnej sytuacji -to gdy wszedłem modelem w wiązkę radiolinii -transmisji z monitoringu kamer i nie wiadomo czego zakładu w okolicy lotniska  - tylko jeden punkt/kierunek w którym "trzepie".

Z zasłonięciem to problem miałem gdy przeleciałem za drzewem albo model wysoko pionowo aż za plecami -zadarta głowa a aparatura nisko na brzuchu...  zasłoniłem antenę nadajnika własnym brzuchem... -łączność odzyskałem po podniesieniu aparatury nad głowę...

 

Problem z zasięgiem przy 200m to coś nie tak z aparaturą ... albo tamten typ tak ma (czyli zabawka a nie do sterowania modeli) albo któryś element jest wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.