Skocz do zawartości

Budowa autonomicznego drona


kszynio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł zbudowania własnego drona , takiego który mógłby wykonywać całkowicie autonomiczne loty.

Chodzi mi o dostawę różnego typu ładunków na dystansie do 10 km w dwie strony o wadze do 10 kg.

 

W pierwszej kolejności zależy mi na budowie takiej maszyny. Jakich podzespołów użyć? Jak to wszystko poskładać? 

Jestem po technikum mechatroniczym , więc znam sporo podstaw elektroniki i programowania, ale tego typu maszyna jest moją pierwszą.

 

Proszę o konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba trochę rzeczy policzyć... a dopiero potem dobierać podzespoły. Jest taki pakiet internetowy ecalc.ch gdzie można wykonać oliczenia napędu. 

 

Edit: i jeszcze dwie sprawy

1. Takie parametry to koszt ok 10-15k pln (albo wiecej)

2. Żeby takim czymś latać trzeba mieć certyfikat z ULC i to nie ten najprostszy darmowy, tylko ten drogi...a potem to jeszcze zgłaszanie lotów do PANSY itd - jesteś tego świadomy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lot autonomiczny, zasięg 10 km, przenoszony ładunek do 10 kg czyli masa całkowita pewnie powyżej 25 kg. Sprawy techniczne mogą stanowić najmniejszy problem. Taki BSP podpada mi pod kategorię certyfikowaną, a to może dopiero generować kłopoty. Nie wiem, czy da radę w kategorii szczególnej - tu byłoby zdecydowanie łatwiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem świadom, że trzeba będzie uzyskać zgody od ULC ,wiem że to nie będzie łatwe, ale mimo wszystko mam wielką chęć i samozaparcie żeby przejść przez ten proces certyfikacji.

 

Jednak, aby jakiś dron mógł przejść proces certyfikacji musi on być zbudowany.

 

Jak zatem najlepiej zabrać się za budowę takiej maszyny? 

Jakich podzespołów użyć ?

 

14 godzin temu, japim napisał:

Najpierw trzeba trochę rzeczy policzyć

 

Czy mogę prosić o pomoc w obliczeniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych parametrach to nie jest projekt modelarski tylko komercyjny. Modele nie latają z ładunkiem na 10km.

 

Brzydka prawda jest taka, że naiwnym jest oczekiwać że ktoś od tak poświęci swoją wiedzę/doświadczenie, bo masz taką fanaberię. Wpadasz z zewnątrz na forum i oczekujesz podania na tacy wiedzy, którą niektórzy zdobywali wiele lat okupując to grubą kasą lub setkami godzin. Serio?

 

Gdybyśmy jeszcze znali się 10 lat, pili razem wódkę to takie rzeczy by przeszły.

 

Gdybyś jeszcze pokazał jakies swoje dokonania modelarskie, rozpoczął jakieś projektowanie i mial problem który chcesz skonsultować... ale jak kiedyś usłyszałem: jeżeli przychodzisz z problemem bez propozycji rozwiązania tzn że jesteś częścią tego problemu.

 

I żeby było jasne. Na tym forum jest masa ludzi która podzieli sie z Tobą swoją wiedzą - ale nie na takkch warunkach jak obecne.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Np tu :  Top drony z dużym udziwgiem można poczytać  o istniejących konstrukcjach , ich podzespołach i cenach.  

To pozwoli oszacować "wagę" problemu. 

Niestety tak jak to już napisał @japim wiedza kosztuje ( a wujek Google już nie ).    ? 

Powodzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem świadom tego ,że wiedza kosztuje.

Mimo iż jestem młody to wiem ile kosztuje czas , ponieważ obecnie prowadzę z tatą mały biznes i wiem, że lepiej za coś zapłacić i mieć na tacy niż dochodzić przez długi czas.

W takim razie czy jest możliwość kupienia tej wiedzy od Pana @japim ?

Widzę ,że jest Pan bardzo ogarnięty w temacie .

 

Bardzo przepraszam , że zacząłem tak od razu z " grubej rury", ale nie chcę owijać w bawełnę.

 

Bardzo mało wiem jeszcze na ten temat.

Szukałem już chwilę informacji w internecie na ten temat ,aż kilka dni temu natrafiłem na to forum, więc chciałem zapytać o to ludzi którzy się na tym znają.

1 minutę temu, kszynio napisał:

W takim razie czy jest możliwość kupienia tej wiedzy od Pana @japim ?

Jeśli widzę ,że ktoś się zna na rzeczy to lepiej zapłacić za tą wiedzę niż popełnić błąd , który będzie kosztował dużo więcej niż wiedza.

W tym przypadku . Nie kupować niepotrzebnych elementów . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.