Skocz do zawartości

Powitanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam już lat 54 a niedługo 55. Jestem z Gdyni od urodzenia a nawet wcześniej (Dziadek  strzelał z Baterii Cyplowej w 1939). Dawno temu budowałem Jaskółki (kryte papierem pakowym, tym w paski), Sowy (tam była balsa w zestawie) i przyswoiłem sobie zasadę, im prościej (w sensie geometrycznym) zbudujesz, tym prościej poleci. Potem była przerwa, aż w roku nie pamiętam którym, ale jesienią były wybory pod hasłem "zabierz babci dowód" zakupiłem kolejną "Jaskółkę" tym razem dodałem pokrycie z folii "Oracośtam" na żelazko. Nawet wyszło. Latała prosto. Teraz w 2020/21 zakupiłem sobie tartaka "Pelikan" z Krosna, aparaturę, resztę szpeju kupiłem w niestety już zamkniętym sklepie "U Wieśka" koło Urzędu Skarbowego (zamknięcie tego sklepu to wielka szkoda, ile razy ktoś z Was stawał z budową, bo mu brakowało metra listwy 3x6). Pelikanem polatałem, łatwo nie było. To forum czytuję od czasu tej wyborczej "Jaskółki" (uczyłem się oklejania folią). Tyle tego mojego. Zarejestrowałem się, by pomóc koledze który buduje model jachtu RC, myślę, że moje uwagi mogą pomóc (żegluję w skali 1:1 od 1976)

PS: skoro się tak rozpisałem, to mogę oddać po kosztach przesyłki plany tego Pelikana. Trochę nadżarł je kot ale tylko z brzegów, poza tym co oczywiste mają dziurki od deski montażowej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.