Skocz do zawartości

Drukarka 3D TEVO Tarantula Pro - 400zł


czarobest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, może rozwinie się jakaś mała dyskusja i ktoś skorzysta :). 400zł z VATem i przesyłką z Czech. EDIT 19.08.2021: Już chyba z Czech się skończyły.
Chyba taniej może być trudno za drukarkę, co prawda do złożenia ale wszystko już jest. Pewnie do "ideału" (w sensie dobrego efektu, bo ideału się raczej nie osiągnie :P) trzeba by powoli troszkę modyfikować, ale na moje oko, po różnych filmach itp. nie jest zła.

 

I szczerze mówiąc walczę ze sobą czy jej nie wziąć, na pewno na ten moment o droższej nie pomyslę, ale w tej cenie ?. Tylko nawet nie wiem gdzie ja to zmieszczę :D. Może ktoś będzie w stanie mnie zniechęcić lub zachęcić pisząc dla reszty czy warto czy nie to bardzo chętnie posłucham :D.

Link - Drukarka 3D TEVO Tarantula Pro

 

cc493732-86b7-49b0-8d21-b3cd476584ac.jpg.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena śmieszna, warto zaryzykować. Choćby z uwagi na same części. Pewnie i tak będziesz tuningować. Ja kupiłem Endera 3 i też połowę rzeczy musiałem zmodyfikować. Także ja bym zaryzykował.  Tym bardziej że opinie ma dobre (w komentarzach). W tym przedziale cenowym musisz patrzeć na stosunek jakości do prędkości druku i nie oczekiwać cudów. Zadowolony będziesz i tak bo naprawdę fajnie te budżetowe drukarki drukują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady ;), trochę po cichu na to liczyłem, żeby jakoś sobie ten zakup lepiej usprawiedliwić ?. Cóż, najwyżej postawię ją sobie na łóżku jak modele :D
Już dawno chciałem mieć, dobre kilka lat temu liczyłem też elementy żeby składać samemu, ale zawsze wychodziło jakoś dużo :D, pomysłów i sposobów wykorzystania raczej troszkę już mam, chęć zabawy jak zwykle też więc może będzie fajnie :).
A jak nie teraz to będzie jak z modelem autka, które mi się marzy od podstawówki (wtedy był to HPI Firestorm i dalej coś takiego bym chciał), a dalej sobie go nie sprawiłem bo zawsze coś i już go nawet nie sprzedają :D.


Jak wszystko będzie ok to się może pochwalę :).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super :). Chętnie skorzystam :P, a do tego sam pewnie nawet nie wiedziałbym co ewentualnie w przyszłości podmienić/poprawić itp. więc napewno przyda się spojrzenie kogoś bardziej doświadczonego. Choć do tego pewnie jeszcze u mnie dłuuuga droga :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taka drukarkę kupiłem ją w styczniu tego roku( 600zł.aliexpress wysyłka z Czech). Po zakupie i po krótkim użytkowaniu, wymieniłem płytę główną na MKS SGen_L V1.0 z stepstikami TMC 2209 V1.0 .

Płytę wymieniłem dlatego, że oryginalna ( MKS Gen_L ) ze sterownikami pracowała bardzo głośno.

Po trzech/czterech miesiącach pękł mi uchwyt extrudera i śruby osi "Z"  jak by tego było mało to następnie popękał uchwyt ułożyskowany osi "Z".

Po tych "naprawach" drukarka pracuje dalej bez zastrzeżeń, jedyne co musiałem jeszcze zrobić to w extruderze wstawiłem kawałek nita aluminiowego, bo wytarł się wlot do extrudera tam gdzie wchodzi filament. 

IMG_20210819_083234.jpg

IMG_20210819_083255.jpg

IMG_20210819_083308.jpg

IMG_20210819_083328.jpg

Edytowane przez Wojtek Sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojtek Sz napisał:

Witam. Mam taka drukarkę kupiłem ją w styczniu tego roku( 600zł.aliexpress wysyłka z Czech). Po zakupie i po krótkim użytkowaniu, wymieniłem płytę główną na MKS SGen_L V1.0 z stepstikami TMC 2209 V1.0 .

Płytę wymieniłem dlatego, że oryginalna ( MKS Gen_L ) ze sterownikami pracowała bardzo głośno.

Po trzech/czterech miesiącach pękł mi uchwyt extrudera i śruby osi "Z"  jak by tego było mało to następnie popękał uchwyt ułożyskowany osi "Z".

Po tych "naprawach" drukarka pracuje dalej bez zastrzeżeń, jedyne co musiałem jeszcze zrobić to w extruderze wstawiłem kawałem nita aluminiowego, bo wytarł się wlot do extrudera tam gdzie wchodzi filament. 


Również dziękuję. Troszkę martwi mnie to pękanie, może za wczasu trzeba będzie wydrukować te elementy jak już ogarnę jak w miarę drukować. Chyba że wzmocnienie ramy by na to troszkę pomogło (o takie - https://www.thingiverse.com/thing:3686755), ale dobra, będę myślał jak w ogóle przyjdzie :P.
Gdzieś już widziałem informacje o zmianie sterowników w celu wyciszenia, choć na razie raczej przeszkadzać mi to nie powinno, niemniej dzięki za informacje :).
 

11 godzin temu, mar_io napisał:

Jakbym miał więcej miejsca to sam bym ją kupił. Czekam na Wasze relacje. 


Ehh ja właśnie się zastanawiam gdzie to mam niby postawić :P.  Myślę że można by zrobić jakiś temat w warsztacie, skoro parę osób ją ma/kupiło - chociaż też nie wiem czy to się komuś przyda, bo tylko ja pewnie niedoświadczony :P.

 

7 minut temu, Granacik napisał:

więc teges... :)

a co się będę rozdrabniał. :D

Czarek, dzięki za linka. :)

Japim, szykuj rabaty. Biorę wszystkie. :D


Spoko, fajnie że się komuś przydało i mam nadzieję jakoś się sprzęt sprawdzi :).
Moja teoretycznie w drodze :).

image.thumb.png.5c0839fd6923f32d81555c3197ec8c98.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Granacik napisał:

Właśnie się dowiedziałem, że moje zamówienie się opóźni z racji problemów z dostępnością. Nie wiadomo jak długo. Coś im tam niezapacało jak się ludzie na te drukarki rzucili...

 

Zamawiałes z Czech czy z Hiszpanii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.