Skocz do zawartości

Podwójne działanie lotek


Tommy 54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 7.09.2021 o 15:33, Uszek napisał:

W GR 12 5 kanał można dowolnie ustawiać albo telemetria albo serwo. Wtedy zmieniasz wyjście kanału 5  na 6. A klapolotki na przełaczniku trójpozycyjnym to na phase trim powinno sie ustawić. 

 

Niestety NIE MOŻNA - kanał 5 w odbiorniku GR-12L jest na stałe przypisany do telemetrii i nawet oznaczony T. Na innych kanałach telemetria nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

no to żeby nie być gołosłownym… otwieram instrukcje a tam…

Sensor at channel 5 (K5):
The output channel 5 can be used as servo output or as telemetry port.
 

no i po co były te duże literki w poprzednim poście??


Ponawiam pytanie…. Szybowiec czy motoszybowiec? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tommy 54 napisał:

 

Niestety NIE MOŻNA - kanał 5 w odbiorniku GR-12L jest na stałe przypisany do telemetrii i nawet oznaczony T. Na innych kanałach telemetria nie działa.

Tak kanał 5 jest dla telemetrii ale można tam wpiąć serwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cZyNo napisał:


 

no to żeby nie być gołosłownym… otwieram instrukcje a tam…

Sensor at channel 5 (K5):
The output channel 5 can be used as servo output or as telemetry port.
 

no i po co były te duże literki w poprzednim poście??


Ponawiam pytanie…. Szybowiec czy motoszybowiec? 

Motoszybowiec Alpha 1500 (tylko 2 lotki) elektronikę podałem. Teoretyzować sobie można, a w praktyce jest już gorzej. Jeśli komuś z taką konfiguracją to wyjdzie tzn. przerzucić w nadajniku MZ-18 Aile2 z CH5 na CH6 - to pogratuluję. Na odbiorniku GR-16 z pięciu kanałów + telemetria napięcia - mam pomiksowane nawet figury akrobacyjne. Ale na GR-12L - się NIE DA. Więc zamienię go na 16-tke z małą dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby była jasność. W gr12L kanał 5 może zarówno obsługiwać serwo jak i teleterie. To tylko kwestia oznaczenia funkcje jaka ma na tym kanale. Robi się to z poziomu apki. Oraz bez żadnego problemu można w aparaturze zmienić wyjście w odbiorniku kanału 6 na kanał 5. Aparatura graupner jest bardzo intuicyjna i można na niej wiele zrobić.
Np. Najprościej jak się da. Wybieramy model, następnie ustawiamy 1lotka i 1 klapa. Później w programie miksujemy te dwa kanały ze sobą. W menu klap ustaw. pstryczek do klap.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Drugi sposób.
Ustawiamy model z 2alion. Wchodzimy do menu "baterfly" i ustawiamy co chcemy i czym chcemy (jakim pstryczkiem uruchamiamy wychylenie klap, ile i w którym kierunku)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka




Trzeci sposób. Wybieramy model z 1alion. Robimy mix z kanałem 6.
Mógłbym jeszcze opisać kilka sposobów jak sobie z tym poradzić.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


A to wszystko przy założeniu że na kanale 5 w odbiorniku gr 12L. mamy podłączoną telemetrie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Boga, wiele razy pisałem, że wszystko mam ustawione, nawet na SW3 dwie spirale (płaska i stromą). Klapy też mi działają w dwóch położeniach na SW1. Telemetria też. Bez mixów na BF.  I wszystko na 5 kanałach (foto) +T. Tryb Mode2 , 2Aile. Ale w GR-12L jest konflikt kanałów z MZ-18. (foto).

IMG_20210907_161418911.jpg

IMG_20210906_135047711_HDR.jpg

IMG_20210906_135143018_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ryszard_I napisał:

Kolego Tommy czy ty masz wstręt do czytania instrukcji? Za pomocą nadajnika wchodzisz w menu odbiornika i konfigurujesz odbiornik, nie nadajnik.

Jeśli uda Ci się kolego skonfigurować to o co mi chodzi (to co mam na GR-16) na takiej samej aparaturze i tylko dwulotkowcu , to daj znać. Bo "teoretyzować" sobie można. Możesz korzystać nawet z 5-ciu Instrukcji. 

PS. Jutro jeszcze powalczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.