Skocz do zawartości

Linka stalowa 1mm


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Grzesiek napisał:

Piszę o jubilerskiej 0,45mm.Tak jak pisalem 0,3 urwalem w rękach.Nie poto w dużych modelach stosuje sie serva po 20kg zeby linke do napędu sterow dawać ktora wytrzymuje 10kg.Nie sądze abym większej siły użył bo bym sie pocioł.

Nie myl siły z momentem. Potocznie "serwo 20kg" to serwo o momencie 20kg*cm, czyli jak dasz ramię 2cm to podniesiesz już "tylko" 10kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś czyli wczoraj wykonałem jeszcze raz test na wadze z jubilerską plecionką 0,65mm. Pękła - zerwała się przy obciążeniu 20 kg. Wydaje mi się, że żadna modelarska nie wytrzyma tyle lub więcej o podobnej średnicy. Taka siła zrywająca raczej z dużym prawdopodobieństwem też nie wystąpi w układzie ; serwo-orczyk-ster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obiecałem że jak dojdą zamówione linki to się podzielę informacją. Może komuś się to przyda.

Linki 1 mm nierdzewna , pozostałe jubilerskie 0.8, 0.6, 0.3 mm. Te 3 ostatnie mają zaletę bo są w osłonie z tworzywa 

Pierwsza o grubosci 1 mm bardzo elastyczna dobrze się wiąże.

Tą 0.8 mocna ale sztywna i nie za bardzo się układa. Pozostałe dwie czyli 0.6 i 0.3 mm rewelacja. 

Ale tu moja sugestia do napędu sterów 0.3 raczej do małych modeli. Aczkolwiek aby ją zerwać trzeba użyć kombinerek i trochę siły w ręku. 

Kupione na alledrogo za niewielkie pieniądze. Na rolce 20 lub 40 m. Bywają też w innych długościach. 

Linka 1 mm kupowana na metry z myślą o olinowaniu oldtimera. 

 

IMG_20211111_103547.jpg

IMG_20211111_103739.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.