Skocz do zawartości

Drukarka 3d Alfawise u30 pro - nowa zabawka w warsztacie :)


young
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czytając sąsiedni wątek o tarantuli, postanowiłem ( ! ) sobie sprawić drukarkę 3d. Nie wiedziałem jaką i przez przypadek trafiła się Alfawise u30 pro. Cena miła duże znaczenie aby nie było za drogo i poniżej ceny Endera. Traktuję to jako wyzwanie czy podołam :). Czyli chcę nauczyć się rysować w 3 d, generować kody czy coś tam, etc. 

Chciałbym aby udało się robić proste wydruki ( np ramki do serw, drobnice modelarską czy też do domu bez konieczności robienia całej masy ulepszeń drukarki , (ilość dodatków do Endera po prostu mnie zniechęcił do niej). Czy się uda nie wiem. Ale nauki nigdy za wiele :). Liczę na Wasze cenne doświadczenie. Poniżej pierwsze fotki.Drukarka przychodzi częściowo złożona, w zgrabnym pudełku. Na pierwszym zdjęciu widać że trzeba poprawić po fabryce. Taka sytuacja miała kilka razy miejsce. Jutro ciąg dalszy  składania.

IMG_20210918_172607.jpg

IMG_20210918_182911.jpg

IMG_20210918_183919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

I pewnie się da, choć z moich doświadczeń z drukarkami są 3 grupy:

1. Do d..y i nic im nie pomoże

2. Tanie, ale trzeba lubić modyfikacje. Z mojej pierwszej pod koniec zostało ok.20% oryginału. I przestała być w ten sposób tania.

3. Droższe, ale tak jak np. Prusa. Kupujesz i drukujesz. W mojej po 3,5 roku drukowania, wymieniłem paski bo już się dotykały, a mimo to drukowała miodnie. Jedyna zmiana jaką zrobiłem to była zmiana extrudera na Bondtech, ale była to bardziej fanaberia jak konieczność.

 

Co do projektowania to mój faworyt do druku 3D to darmowy Fusion 360.

Co do slicera to mam Simplify 3D i bardzo go lubię. Miałem MatterControla kilka lat temu i wtedy mnie rozczarował totalnie, jego jedyną zaletą była prostota, podobnie jak Cura, która jak to cura robiła głównie nie to co ja chciałem :).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano skończyłem składać drukarkę i pierwsze uruchomienie :). Całość teoretycznie bardzo ładnie pracuje silniki bardzo ciche. Jedynie wentylator elektroniki robi duży szum, gdyby nie on to uznałbym że pracuje ciszej jak drukarka atramentowa. Parę screenów z ekranu. Muszę się z tym zapoznać. Dziś odbieram pierwszy filament z paczkomatu. I ... Cdn... ! 

Ps. Za dużo tych nowych informacji na raz , obym czegoś nie spieprzył :)

IMG_20210919_101131.jpg

IMG_20210919_101251.jpg

IMG_20210919_101136.jpg

IMG_20210919_093244.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzydła potrzebne 2 szt . Drugą ramkę wydrukowałem na ciut innych parametrach (w ramach nauki) wyszła troszkę lepiej. Ale obie bardzo mocne . Wypełnienie 90 %, ten stołu 60, temp filamentu 220. Filament "Rosa".

Grubość 0.3 . Czas druku 61 min.

IMG_20210919_153117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic jeszcze nie ustawiałem , skręciłem bramę wg kątownika, stół poziomowałem na 4 punkty na kartkę papieru . Wydruki na szybko i grubo (0.3). Teraz jak obserwowałem jej zachowanie to pokasuję luzy, sprawdzę kąty. I chyba nic więcej nie będę robił ( oczywiście kostkę wydrukuję :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.