Skocz do zawartości

Budowa IŁ-2.


juri28

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam,w moim ił-2 wedle planów klapy podwozia są połączone mechanizmem i podwozie je zamyka i otwiera,klapy do lądowania są połączone z obrotami silnika.Dziś złożyłem zamówienie na materiały do budowy kadłuba i skrzydeł.Niebawem relacja!POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat położenia głowicy silnika zdania są podzielone tak samo jak co do zasadności stosowania...zdalnego żarzenia świecy?? To coś innego niż "pokładowe". To "pokładowe" stosowałem w swoim FS 91, sprawdzało się ale to dotyczy podtrzymania żarzenia na małych obrotach silnika. Czy o to Ci chodzi? Również wspomniany silnik mam głowicą w dół, a jak pracuje możesz zobaczyć na filmikach z wątku o Fokker d.VIII. Ale powiedz po co zadajesz tak konkretne czy szczegółowe pytania z zakresu rozwiązań konstrukcyjnych skoro niczego jeszcze nie zaczałeś prac przy modelu? Na tym etapie to raczej powinny interesować Cię ewentualne rozw. konstrukc. budowy samego modelu. Mam Plany Modelarskie Ił - 2 więc z ciekawości zobaczę co tam stoi ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo lubię wiedzieć nim zacznę konkretnie budowę,taki jestem :mrgreen: dzięki za podpowiedz.Co do konstrukcji to mam pytanie:kadłub jest konstrukcja skorupową z listewek sklejanych do siebie,wiadomo ze po sklejeniu będą linie poprzez łączenia listewek,czym to najlepiej wygładzić?czymś jak najlżejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich.

co do wygładzania powierzchni to radził bym nieco inne rozwiązanie, a mianowicie na wstępnie wygładzną balsę papierem sciernym nakleić papier japoński najcieńszy jaki jest żeby był lekki i z 2 razy przecellonować. miedzy warstwami cellonowania szlifowanieale papierem takim wodnymm najdrobniejszym jaki jest. wychodzi lekka i gładka konstrukcja tym bardziej w tym samolocie gdzie bylo o ile dobrze pamiętam pokrycie metalowe na całym samolocie.

najwazniejsze z tego wszystkiego ze po takim zabiegu wystarczy jedna warstwa farby i po sprawie, rozwiązana kwestia przebijajacych słoi z balsy czy sosmy. nie trzeba zamalowyać kilkoma warstwami tego, dzieki temu oszczedza sie na wadze.

:mrgreen: :mrgreen:

cały zabieg nie bedzie mial sensu jezeli zdecydujesz się na oklejanie modelu folią czy czymś innym. w przypadku malowania modelu to chyba najlepsze rozwiązanie.

sam bede podobna konstrukcję robił w najbliższym czasie ale co to bedzie to narazie zostwaie w taemnicy, powiem tylko tyle ze to model samolotu prawie współczesnego.

pozdrawiam Krzysiek "ManFred" M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Do nadajnika firmy Sanva kwarc firmy Sanva do nadajnika firmy Hitec kwarce firmy Hitec. :D A jeszcze muszą być zgodne z częstotliwością na jaką masz nadajnik. A co do kanałów podstawa to inne niż mają koledzy którzy już mają modele w powietrzu. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.