Skocz do zawartości

Budowa IŁ-2.


juri28

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem swój temat odnośnie ił-2.Więc najpierw zbuduje model,uzbroję go w podstawowe podzespoły i wtedy według wagi dobiorę silnik.Co do konstrukcji podwozie chcę sam wykonać,według planów w skład mechanizmu podwozia wchodzi przekładnia zębata z mosiężnych kółek oraz silnika elektry ze ślimakiem,ja zastosuje coś innego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
daj spokuj temu mechnizmowy ! kup gotowe chowane podwozie + jedno serwo i działa no ewentualnie dla efektu trzeba slowservo czyli spowalnicz serwa.

 

Tylko że niestety będzie z tym trochę zabawy, bo Ił-2 ma podwozie chowane do tyłu. Potrzebne byłoby podwozie z blokadą mechaniczną w pozycji "wysunięte". Inaczej wyłamane tryby gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś popełniłem taki model tylko w wersji pss.Kadłub laminatowy kupiłem u Leszka Podgórskiego. Bo na pewno robisz z jego planów , proponuje żebyś się z nim skontaktował i kupił taki kadłub co bardzo upraszcza sprawę . Leszek ma formę nawet na kołpak śmigła .

Nie pamiętam ile to kosztowało ale nie była to porażająca suma ,a efekt murowany .

A że Leszek mieszka w Toruniu to nie masz daleko.

album_pic.php?pic_id=1132

album_pic.php?pic_id=1130

album_pic.php?pic_id=1129

album_pic.php?pic_id=1131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę,faktycznie konstrukcja jest stara,kadłub się klei z połówek i listewek wzdłuż kadłuba a na koniec dwie połówki kadłuba skleja się ze sobą.Poradz mi proszę jaki masz silniczek w swoim IŁ-2?I jak byś mógł mi powiedzieć gdzie znajdę kontakt do Leszka?P.S FOTKI TWOJEGO IŁ-2 ZACHĘCIŁY MIĘ JESZCZE BARDZIEJ.PIĘKNIE CI WYSZEDŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kontakt to niestety nie mam telefonu. Spróbuj przez chłopaków z Torunia ,na pewno znasz ich stronę . Albo banalnie sprawdz w książce telefonicznej.

Mój model to wersja m3 z powiększoną rozpiętością do 2,5 m na profilu rg15.

Warzy jakieś 6kg i lata na klifie od około 4m/s. Nie jest trudny w pilotażu ale za to wrażenia

z latania są niesamowite . A do tego jak tanio , be z silnika i podwozia i nie martwisz się że

zabraknie ci paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.