Skocz do zawartości

Coś jak MX2 tylko w rozmiarze 1.4-1.6m


chicken007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam model Mx2 2.2m zbudowany z zestawu od znanego na forum modelarza. Model lata bajecznie  i jestem z niego zadowolony tylko zaraz po zbudowaniu okazało się że już nie mam za bardzo gdzie nim latać ze względu na rozmiar i hałas. Chciałbym zrobić coś o podobnych właściwościach lotnych tylko w rozmiarze 1.4 lub 1.6m pod silnik spalinowy. Może ktoś coś doradzi żeby nie zabrać się za jakąś cegłę.

Mx-a mam zamiar sprzedać jeszcze nie zdążył się przybrudzić po aż pięciu lotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy model 1,4m będzie podobnie latał do 2,2m , miałem kiedyś model 1,4m i był fajny ale do czasu gdy spróbowałem modelu 2,2m , po polataniu modelem 2,2m czar modelu 1,4m prysł i się go pozbyłem.

Z tego co wiem przez zimę u forumowego modelarza od którego masz model 2,2m , ma pojawić się w ofercie model coś około 1,8m, trochę większy od tego co zakładasz ale sporo mniejszy od Mx-a.

A co do hałasu to benzynowy silnik nawet 30ccm będzie hałasował , niby tłumiki typu kanister nieźle ograniczają hałas ale to wiąże się z dokładaniem wagi bo tłumik waży swoje , do tego kolano wydechowe i trzeba wozić spory balast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gdzieś znajdziesz to Funtana 125 z H9 daje radę na 30cc. Tylko konieczne do niej są SFG i co ważniejsze nie jest cegłą jak twory seagull'a czy tym bardziej cm-pro.

 

Dodatkowo sensownie wyglądają te plany ale nie wiem jak to będzie się zachowywać w powietrzu:
https://rcplans.ru/katana-x/

https://rcplans.ru/edge-540/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre edge 540 naprawdę dobrze wyglądają, ale w ostatnim czasie widuję z taka maską jak na zdjęciu.

Taki model ma minę jak by mu ktoś jaja ścisnął , do mnie nie przemawia.

spacer.png

 

W ogóle to modele klasy 30ccm to twardy orzech do zgryzienia , winna jest chyba masa  dlatego że wychodzą dość ciężkie , miałem extrę seagull 1,8m , niby model zrobiony lekko , wszystko z balsy nawet boki kadłuba były z balsy , sklejka to była tylko pod podwozie i do domku silnika, wręgi to była kanapka z balsy i cieniutkiej sklejki i guzik to dało model warzył do lotu około 5,5kg i latał byle jak , tak jak piszesz jak cegła w dodatku ja miałem silnik 32ccm i silnik też sobie nie za bardzo z modelem radził.

I tak nie wiem czy modele seagull to kiepskie projekty czy modele w rozmiarze 1,8m tak mają? czy masa robi swoje bo jednak taki model warzy niewiele mniej niz model 2,2m w dodatku model 2,2m ma swoją powierzchnię i z 13kg ciągu do dyspozycji VS 7,5kg które generował rcgf32.

I głównie stąd było wielkie WOW  gdy się przesiadłem z modelu seagula 1,8m na mx-a 2,2m.

Nawet jestem ciekaw co to będzie za projekt u forumowego modelarza w klasie 30ccm , myślę że jednak model będzie robił robotę wbrew logice , ludzie którzy się tymi modelami zajmują całe życie budują , projektują itp , w dodatku gustują kręceniu akrobacji to i są wymagania modelowi postawione,  a nowy projekt  taki prototyp jest budowany i testowany przez autora planów.

Co do wyglądu to nie wiem co to będzie za model , tego nie wie nikt prócz autora projektu , ja wspomniałem że dobrze wygląda Vertigo od Badana, ale wątpię czy zechce zerżnąć sylwetkę modelu, tak jak by kolegi po fachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.