Skocz do zawartości

Vivak nie vivak, ale niepowodzenie na pewno :>


Piotter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmajstrowałem skrzynke do vacuformy, a do tego ramkę żeby weszła do piekarnika. Swego czasu nabyłem na Allegro arkusze tworzywa sprzedawanego jako vivak i wczoraj wziąłem się za formowanie kabinki, no i spotkało mnie spore zdziwienie. Wyszła totalna klapa, bo tworzywo nie zachowuje sie jak vivak z różnych forumowych opisów, wiec albo ja coś robię nie tak, albo zostałem przez sprzedawce wprowadzony w bład. Zamocowałem arkusz w ramce, ustawiłem piekarnik na 150 stopni i patrzyłem co sie dzieje, a działy się ciekawe rzeczy. Zamiast zmieknąć i obwisnąć, arkusz się tylko nieco pofalował,  a następnie zaczął bieleć, aż zmętniał cały i taki już został. Przy wyciąganiu ramki miałem problemy bo okazało się że jak złapał trochę chłodniejszego powietrza to arkusz się naprężył i zdeformował ja. Oczywiście nie było mowy o jakimkolwiek termoformowaniu. Ramka z kątowników aluminiowych była zdeformowana i postanowiłem tworzywo z niej wyciąć i nieco się zdziwiłem się mocno jak usłyszałem strzał jakbym przebił balon i arkusz popękał w kilku miejscach a ramka wróciła do swojego właściwego kształtu. Wstępny wniosek jest taki że to może być PET ,a nie Vivak , na co wskazywałby skurcz po ogrzaniu. No cóż, tak czy inaczej, potrzebuję arkuszy Vivaku tak z 50 cm szerokosci, i pewnego źródła. Ktoś, coś ? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.