Skocz do zawartości

Regulator PWM (szczotka ) i schematy dwukierunkowy.


Marek_Spy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Eagle mam ale chyba nie otworzy choć nie próbowałem jak w miarę sprawnie poruszam się w Eagle to postanowiłem się uczyć KiCad i na razie kiepsko idzie. Przegladam pliki i szkoda ze schematu tez nie dałeś bo chyba nie dokończone bo brakuje parę połączeń chyba ale dzięki bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rysowałem to jest oryginalne wykonanie AVT kiedyś wydali wersje przewlekaną a potem unowocześnili do wersji smd, ja tylko z tych plików BRD eagle co Ci dałem (wersja przewlekana) zrobiłem wydruk na termo transfer i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem różnicy przód tył.

Jest też wersja smd do pobrania z archiwum elektroniki praktycznej to nie będziesz musiał kombinować z programem.

 

Teraz jeszcze czytałem opis i tam jest napisane że do tyłu 50% więc teraz już sam nie wiem na samym silniku nie widziałem różnicy.

A może będzie to można zmienić w bascomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem model regulatora na Atmega8 i nie działa, mordowałem się ze dwa dni poszukując błędu a mając tez plik .bas wgrałem do bascoma i skompilowałem po czym porównałem pliki i ogromne różnice i teraz pytanie co jest dobre czy nie działający ,bin/hex podany tu w tej paczce czy listing programu.  Ciekawe czy AVT podaje błędne pliki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem w Bascomie ten plik bas o którym mówisz i przy kompilacji zgłasza błędy. W podprogramie "Licz" który mierzy długość impulsu są wstawki w asemblerze i trzeba poprzedzać je wykrzyknikami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz się zorientowałem, że ten artykuł w "Elektronice Praktycznej" jest autorstwa Wiktora Lessa, który ten projekt prowadził na stronie Alexa. Widzę, że ostatni wpis należy do Ciebie :) Znalazłem w swoich archiwach ściągnięte 2 wsady do procesora i pdf-a z opisem, które tu zamieszczam.  Hamulec da się wyłączyć zworką.

reg40.hex zreg40.hex regulator_dwukierunkowy_40.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem bo walczę a potrzebuje mieć regulator z symetryczny tył/przód z kontrolą akumulatora Pb, jeszcze mam wsad do procesora 12F675 ale programator stwierdza ze plik cos nie halo i tak to jest jak sam nie zrobię od początku do końca to .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.