Skocz do zawartości

Regulator PWM (szczotka ) i schematy dwukierunkowy.


Marek_Spy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też gdzieś miałem te pliki z strony Alexa tylko wszystko prawdopodobnie przepadło szukałem ich dla Marka, to co miałem wysłałem.

A jeszcze przyszło mi na myśl aby tą stronę otworzyć w    może będzie możliwość pobrania plików.

 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A szukałem w sieci tyle ze wszystko przepadło a co do bas to nie wiem czy to jest ostatni na razie model układu nie działa na biurku zaprogramowane wsady i juz nie wiem który był najnowszy a zeby było zabawniej to po bojach uruchomiłem w Linuxie programator TL866 CS i zgłasza mi ze plik ma zła sygnaturę owszem daje się zaprogramować ale czy będzie działać to już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobiłem ten regulator do modelu auta i działał. Gdzieś go pewnie jeszcze mam. Myślę, że ta wersja programu z EP jest ostatnią, czyli 1.40 bo Wiktor nic o publikacji nie wspominał w swoim wątku a nawet nie udostępniał źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym ze zrobiłem błąd w budowie modelu układu mordowałem się z mostkiem H (ale nie mam tego złego co by na dobre nie wyszło) poświeciłem trochę czasu i okazało się że majfrendy produkują mostki H w rożnych wersjach jak i są gotowe układy scalone  1/2 mostka H za kwotę 5 zł w chinach o wydajnosci rzeczywistej az 43 A , analizujac układ z AVT niestety mostek nie będzie pracował prawidłowo poniżej 10V a wynika to z napięcia bramki tranzystora, czyli nie bedzie w pełni otwarty i będzie się niepotrzebnie grzał

ale co dalej bo większość regulatorów ma wstecz ograniczony i w pływadłach jest niezbędne np. przy sterze strumieniowym a i nie ma kontroli akumulatorów Pb i NiMh na dodatek regulator odcina prace silnika co na środku wody raczej nie jest miłe, Usiłowałem się skontaktować z autorem projektu ale nie odpisuje wiec postanowiłem napisać program praktycznie od nowa bo np. kalibracja jest osobliwa w projekcie AVT a w innym na procesorze PIC nie mam jej wcale. Mysle ze pozostanę prze AT8 bo jest stosunkowo tani i dostępny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.