Skocz do zawartości

Delaminaż


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę doradźcie który by tu wybrać , do laminowania skrzydła do dlg w worku próżniowym :?:

 

http://www.havel-composites.com/shop/56-Narz%C4%99dzia-i-materia%C5%82y-pomocnicze-Materia%C5%82y-pomocnicze/0-list.html

 

co oznacza że np ma 105g na m2 ? chodzi o o ze jest przeznaczony do maty 105g ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skrzydłach nie ma gdzie dawać delaminaż, poza zawiasami.

 

Jedyne miejsce gdzie teraz używam delaminażu, przy budowie DLG to laminowanie węgla na dźwigary (żeby pompa odciągnęła nadmiar żywicy).

Z kolei nadmiar żywicy z folii odciąga się ręcznie, za pomocą ręczników papierowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delaminaz daje sie w miejscach gdzie maja byl polaczenie klejone, czyli wstawiane zebra, sciankgi dzwigara. Zapewnia to odpowiednie rozwiniecie powierzchni, nie wymaga pozniejszej obrobki, i daje maksylana wytrzymalosc spoiny.

 

Nadmiar zywica odciaga sie poprzez folie perforowana i drenaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm trochę namieszałem xd

Chodziło mi o odsączenie nadmiaru żywicy ze skrzydła . Robiłem to papierem toaletowym , lecz różnie to wychodziło . Z obawy o masę - często odsączałem za dużo ,po czym laminat nie chciał kleić się do rdzenia .

Wyczytałem , że jest na to jakiś myk , można zrobić to półautomatycznie xd - odsączy się dokładnie tyle ile trzeba .

Czyli o co chcę zrobić to drenaż :?:

 

Jaka jest kolejność układania warstw na rdzeniu przed załadowaniem do wora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem , że jest na to jakiś myk , można zrobić to półautomatycznie xd - odsączy się dokładnie tyle ile trzeba .

Daj link, bo czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Musi to być mocno pracochłonne, łatwiej chyba jest nauczyć się laminować odpowiednią ilością żywicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.