Skocz do zawartości

FOKKER D VIII


jarek27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ale ściągi połączenia? to zbyt proste. W moim mam ruchomy "wolant" i do niego połączone pinki. Akurat jakoś tak, że od dolnego końca orczyka idą na górną powierzchnię steru wysokości, a z górnego końca na dolny. Nie wiem dlaczego tak ale miałem coś na myśli pewnie. Od kierunku jest jeszcze prościej.  Jutro sprawdzę w bazie danych czy fotografowałem ten element.

E D Y T A

W Pfaltz mocowania orczyków zrobiłem w ten sposób jak na foto. Tu jest wszystko masywniejsze niż w Fokker bo skala 1/3 nie 1/5

20220122_103701[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby do jednej z wreg kadluba przykleić male wzmocnienia z zamocowanymi tulejami na którym będą zamocowane orczyki na kółku np.bukowym i z jednej strony do serw a z drugiej strony do steru wysokosci na linkach a ster kierunku analogicznie albo bezpośrednio z serwa linkami do steru.a napięcie przez jakieś mini śrubki rzymskie do linek ..

pisałem o czymś takim kolega Irek  podrzucił pomysł..a zdiecie z innego forum

 

Screenshot_20220123-140331_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W porównaniu z 300cm Fokker E to jest maleństwo. Wszystko stoli lub wisi w mieszkaniu w bloku na X piętrze ?

\Żyje i ma się dobrze. Z istotnych spraw to właśnie wymieniony wspomniany statecznik bo bardzo dużo ważył - 400g ! Teraz jest kryty folią, zmniejszyłem też kat zaklinowania bo przy każdym lądowaniu był kapotaż - statecznik działał jak wychylony ster wysokości w dół. Chciałem też zamienić silnik 4suw Os Max 91 na 120 lub na benzynę 20cm. Ale zostało jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.