Skocz do zawartości

FOKKER D VIII


jarek27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy ja robiłem swego to inny kolega z 3city robił bardziej makietowy chyba w 1/4,5. Albo pomyliłem coś i to masa była 4,5. nigdy nie widzieliśmy tego modelu, podejrzewam, że rozbił i nie chciał się tym pochwalić.

Zresztą jak pisałem, tu na forum były w sumie 3 różne ale tylko mój ma udokumentowane loty ?

Mój jest/był ciężki bo skrzydło styro oklejone balsa, pierwszy statecznik 400g, na laminatowej masce 250 lub 300g ołowiu, skrzydełko podwozia na sprężynach laminowane by nie rozpadło się też swoje ważyło. Cały kadłub dwukrotnie kryty papierem japońskim, malowany i lakierowany wielokrotnie.

Teraz do lotu to 5kg z hakiem. niestety te stare filmy z przed 13, 15 lat nie chcą się otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno prawidłowo montujesz skrzydło ?

Jeżeli składasz na płasko (na stole) to moim zdaniem montaż powinien być w pozycji odwróconej aby w pozycji właściwej skrzydło było proste od góry a wysokości profilu ubywało do spodu skrzydła.

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze z tych planów tak buduje się skrzydło...już wyjaśniam górna linia skrzydła będzie prosta do centroplata wkleja  się takie sklejkowe dźwigary z małym kątem  który pozwala unieść dwa płaty do góry a co za tym idzie wyjdzie delikatny wznios tych płatów do góry i na górze skrzydła wyjdzie linia prosta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pokazałem tylko sposoby montażu klasycznego i odwróconego i wynikające z tego różnice. Plany Fokkera z BalsaUSA są raczej pod montaż klasyczny tak jak Jarek to robi. Oryginał miał montaż odwrócony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mirkowi chyba o to chodziło.

TAK - dziękuję za ten rysunek, wyjaśnia różnicę w budowie skrzydła ?

Preferuję montaż odwrócony i w efekcie prostopadle ustawione żebra do górnego dźwigara. Jarek robi po swojemu co moim zdaniem, przy obciążeniu skrzydła zwiększa moment zginający na poszczególnych żeberkach ale po nałożeniu pokrycia nie będzie już widać tej różnicy a model mam nadzieję będzie latał prawidłowo niezależnie od wybranej techniki składania skrzydła.

 

ms

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.