Skocz do zawartości

FOKKER D VIII


jarek27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długim czasie nieobecności i przerwie w modelarstwie spowodowanej małymi zakrętami w życiu postanowiłem wrócić do tego hobby i pierwszy model samolotu który poszedł w ruch to Fokker d VIII w skali 1/4,6...czyli 1/5? 

rozpiętość 1800 mm

silnik 91 fs

waga? ..zobaczymy mam nadzieje ze nie będzie to cegła ?

oczywiście wszystko ręczna robota z planów a plany z których korzystam to przeskalowane rysunki z zestawu Balsa USA ze skali 1/4...

proszę o wyrozumiałość kolegów z forum

 ?

mile widziane jakieś rady i podpowiedzi

 

 

fuselaje1.jpg

ala2.jpg

timon1.jpg

… poszedł kadłub modelu 

20211120_084302.jpg

20211120_125220.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jarek, pamiętaj o prawidłowym zaklinowaniu statecznika poziomego. Ja swego w skali 1:5 robiłem z Planów Modelarskich. kąt zaklinowania był dodatni co skutkowało każdorazowym kapotażem przy lądowaniu. Ale w powietrzu zachowywał się idealnie ? Napędzany właśnie FS 91 ale OS. Dla ASP 91 podają mniejsze maksymalne śmigło. Mój pracuje z 16''. Masą też się nie przejmuj, chyba nikt na forum nie robi cięższych ode mnie ? mój do pierwszego lotu ważył ponad 7kg. Potem coraz mniej aż zostało na 5, coś tam. Zastanów się czy nie lepiej włożyć benzynę 20cm. Wiem nie ten dźwięk ale w tych modelach - np w moim Nieuport 11 jest naprawdę bardzo do przyjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez dobry patent Irku….każdy sposób który pomaga jest dobry trzeba sobie jakoś radzić ?no i ja go przykręcam sobie malutkimi wkrętami do deski

po to też jest to forum żebyśmy się wymieniali jakimiś radami czy patentami....ja teraz kombinuje z prętami do podwozia bo jeszcze nie dorobiłem sie jakiejś fajnej giętarki.Widzialem różne  patenty kolegów na forum  i może cos sobie zbuduje 

żeby to jakoś fajnie wychodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu troszkę podłubałem sobie tym razem ster wysokosci poszedł na stół montażowy...przy budowie oczywiście nie obeszło się bez odpylania (szukania ) mieszkania?bo podczas cięcia listew z balsy jest kupa  pyłu mimo podłączenia odkurzacza do piły ale cóż jest frajda z budowy 

20211211_185024.jpg

20211211_185010.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku miałbym do Ciebie tylko małą prośbę..kiedyś wstawiłeś zdiecia Fokkera jakiegoś kolegi który się krępował wstawić relacje z jego budowy na forum chodzi mi o to gdzie kupował i jakie to było pokrycie które zastosował?  chciałbym podobne u siebie zrobic ...teraz jak oglądam strony sklepów modelarskich to ciągle czegoś  brak do zamówienia  jak nie folii pokryciowych czy koverala to i balsy w deskach brak ?..i czekam.. i czekam..na towar  żeby złożyć jedno zamówienie  w jednym sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była zwykła folia typu "płótno". Faktycznie od jakiegoś czasu nie ma jej w ofercie naszych sklepów. Ja w swoim w ten sposób kryłem tylko skrzydło, kadłub pokrywałem drukowanym w lozenge papierem japońskim.

Model tego kolegi miałem odkupić ale rozmyśliłem się. Podobno okazał się strasznym nielotem. To opinia naszego forumowego kolegi z olbrzymim doświadczeniem . Tu nie podam kto to, najwyżej na PW. 

Wychodzi na to, że na cztery budowane na tym forum tylko mój latał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.