Skocz do zawartości

Silnik THUNDER TIGER F-75S


bojler

Rekomendowane odpowiedzi

nie miałem doczynienia z 4T natomiast mam GP-25 silnik chodzi 3 sezon i jest bardzo OK, raz w sezonie wyregulowany chodzi bez dotykania gaźnka........

waga???? mniejsza niż inne silniki tej klasy a moc porównywalan.... osobiście uważam że jest o niebo lepszy od ASP czy nawet OS Max serii LA oczywiście mowa o konkretnym egzemplażu tym co ja mam nie wiem jak inne modele tych silników się sprawują.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki Thunder Tiger nie są zbyt popularne w Polsce i samej zasady nie chwali się i nie poleca się tego czego się nie zna. Szukając informacji o i innym silniku na rcgroups natrafiłem na bardzo pochlebne opinie na temat tej marki (głównie chodziło o modele dwusuwowe) przez co marka ta zapadła mi w pamięci ponieważ wcześniej nie zwracałem na nią uwagi.

 

Myślę aby dowiedzieć się czegoś obiektywnego na temat tej marki od ludzi którzy użytkują te silniki trzeba odwiedzić zagraniczne fora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem ten silniki właśnie wczoraj odebrałem przesyłkę. Muszę powiedzieć że pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka jest ok. Jest o 180 g lżejszy od podobnego modelu ASP a ma porównywalna masę z Os Max. Jak się będzie sprawował to zobaczę.

A tak wygląda:

img0219jx7.jpg

w800.png

img0221zg9.jpg

w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakaś plaga na te czerwone pudełka ,gdzie nie po patrze tam czerwono.

Mam GP07 i GP 28 .Silniczki czyste bez opiłków producent zadbał o to.Docieranie rewelacja nie potrzeba rozrusznika palą od palca,przedwczoraj docierałem GP28 żadnych problemów .

Czyżby w Wałbrzychu GP wyparły OS.

 

35702105gm9.jpg

 

 

 

Podejrzewam że będziemy zadowoleni z silniczków,ale to się okaże podczas eksploatacji jak na razie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem ten silniki właśnie wczoraj odebrałem przesyłkę. Muszę powiedzieć że pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka jest ok. Jest o 180 g lżejszy od podobnego modelu ASP a ma porównywalna masę z Os Max. Jak się będzie sprawował to zobaczę.

 

Albo masz cos z wagą, albo producent ma cos z wagą, albo porównujesz masy innych silników. ASP/Magnum 15 ccm waży 645 gram z tłumikiem. To gdzie ThunderTigerowskie 745 gram sie tu znajduje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik , który ja zakupiłem wg specyfikacji waży 457,2 g. Nie wiem skąd Ty masz takie dane, ale postaram się dzisiaj zważyć silnik i zamieścić fotkę. Dla porównania przyjąłem silniki o zbliżonej pojemności tj 12 ccm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane takie mam z linku, który raczyłeś usunąć ze swojego pierwszego postu (bardzo neelegancko zresztą)

 

Link usunąłem ze strony z prostej przyczyny, sklep jak sprzedał mi silnik usunął go z listy i zrobił się to pusty link. Dane silnika są tutaj na stronie producenta:

http://www.tiger.com.tw/product/9802.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mnie interesuje jeszcze bardzo kwestia dostępności części do tego silniczka. Ktoś już sprawdzał? Strasznie mi cieknie na niego ślina! Mało kto myśli o tym przy zakupie, ale dostępność i ceny części są wielokroć ważniejsze od samego silniczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po crasch teście najczęściej nadaje się na śmietnik czyli aledrogo. Naprawa 4 suwów jest nieopłacalna. Właśnie wszedłem w posiadanie tt91fs poprzedniej generacji za ok 500pln. Przy kraschu skrzywi się wał, popychacze , może i pójdzie głowica. Raczej naprawa będzie nieopłacalna (bo i łożyska trzeba wymienić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.