Skocz do zawartości

Klejenie owiewki kabiny do ramki


robas69

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Owiewka jest wytłoczką z dosyć grubego tworzywa. Ramka to szare tworzywo z zestawu Royal Model. Kupiłem ten klej https://modelemax.pl/pl/pozostale/29007-deluxe-r-c-modeller-80g-dead81-canopy-glue niestety po przeszło godzinie próbny fragment odkleił się błyskawicznie od ramki. Klej można było z niej zwalkować. Nie wszedł w jakąkolwiek reakcję z materiałem. Macie jakiś pomysł na lepszy, przezroczysty klej? Jest jeszcze Fotmula 560 ale nie wiem czy nie będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Używałem tego kleju (z Modelemax) do przyklejenia kabinki, w moim przypadku związał, ale trwa to dosyć długo. Godzina to stanowczo za mało, trzeba poczekać aż spoina stanie się przeźroczysta i wtedy powinna trzymać. Unieruchamiałem klejone elementy przy pomocy taśmy klejącej i tak zostawiałem na 24 godziny, nawet po tym czasie, jak była grubsza warstwa kleju było widać, że jeszcze nie wszędzie stał się przeźroczysty. Musisz uzbroić się w cierpliwość i pozwolić klejowi porządnie związać, powinno się udać. W te 60 minut jakie podają na opakowaniu raczej nie wierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przyklejenia kabiny z ramą w modelu Ventus 2C użyłem kleju Formula 560. Klej daje przeźroczystą i trwałą spoinę. Trzyma bez problemu już od ponad 4 lat. Jest używany i chwalony przez modelarzy budujących makiety właśnie do tego typu prac. Żadnych innych bym nie używał. Raz przykleisz i masz spokój na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, mam przyklejony fragment tworzywa z owiewki do ramy  "starym" klejem od 24 godzin. Jutro sprawdzę rezultat. Kupiłem też w modelarnia.pl Formuła 560 i sprawdzę go jak mówisz. W międzyczasie zrobiłem mocowanie ramki do kadluba.

20220307_193054.jpg

20220309_181413.jpg

20220309_181337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po ponad 48 godzinach schnięcia fragment materiału z owiewki dało się spokojnie oderwać od ramki. Jak taśmę klejącą od podłoża. Jutro albo dziś bo piszę już w piątek ma być Formula 560. To ostatnia deska ratunku:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie Formula 560 w tak wyglądającym opakowaniu?

Jestem już po próbie klejenia. Przykleiłem wczoraj ok. 22. Dzisiaj odeszło beż problemu. Klej nie zostawił nawet śladu na tworzywie ramki. Mniej więcej w centrum była Formula 560, a przy dolnej krawędzi widać resztki poprzedniego kleju.

20220311_173403.jpg

20220312_132055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to, że żaden z tych klei nie chce trzymać, może coś nie tak z powierzchnią ramki? A przygotowywałeś jakoś powierzchnię ramki do której ma być klejona owiewka? Chociaż w moim przypadku kleiłem owiewkę do powierzchni pokrytej folią, odtłuściłem tylko wszystko i trzyma bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.