Skocz do zawartości

Klejenie owiewki kabiny do ramki


robas69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

Zastosuj to: https://i-sruby.pl/p/104/433/klej-i-szczeliwo-szary-k-d-wurth-kleje-i-silikony-artykuly-chemiczne.html , już gdzieś o tym pisałem wcześniej. Podejdź do jakiegoś samochodowego warsztatu blacharskiego i zapytaj, może gdzieś im resztka w tubie została. Kleją na to błotniki do karoserii. Ja tym kleję pleksę (vivak) do drewna, plastiku itd. i jest OK. Towar sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uzywaniem klejow CA do klejenia oszklenia kabinek bylbym ostrozny, gdyz ich opary moga tworzyc na elementach przezroczystych wyraznie widoczne "zamglenie" (bialawe plamy), ktore trudno jest potem usunac. Problem ten jest od dawna stosunkowo znany w modelarstwie plastikowym. Nowoczesne kleje CA wykazuja te przypadlosc wprawdzie w mniejszym stopniu anizeli mialo to miejsce kiedys, ale tez nie sa jej calkowicie pozbawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2022 o 11:17, vader napisał:

Cześć

Zastosuj to: https://i-sruby.pl/p/104/433/klej-i-szczeliwo-szary-k-d-wurth-kleje-i-silikony-artykuly-chemiczne.html , już gdzieś o tym pisałem wcześniej. Podejdź do jakiegoś samochodowego warsztatu blacharskiego i zapytaj, może gdzieś im resztka w tubie została. Kleją na to błotniki do karoserii. Ja tym kleję pleksę (vivak) do drewna, plastiku itd. i jest OK. Towar sprawdzony.

To jest to samo,używałem i tego i tego,bardzo fajnie klei,w tym sęk, że są tylko dwa kolory,czarny i szary.Przed zaschnięciem można umyć resztki benzyną ekstr.

MASA KLEJĄCO USZCZELNIAJĄCA 310ML BOLL CZARNA 007003 za 19,32 zł z Mińsk Mazowiecki - Allegro.pl - (7443635930).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robas69 napisał:

Możesz kupić nawet 1 sztukę ale tylko jako przedsiębiorca. W związku z tym mając sklep 500 m od biura muszę kupić wysyłkowo w innym i płacić ca. 15 zł więcej.

 

To podaj im dane do faktury jakiejkolwiek firmy albo po prostu swoje z numerem NIP. Są osoby prowadzące DG, których nazwa firmy to po prostu tylko imię i nazwisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek. Wszystko się zgadza co napisałeś tylko potem ten ktoś może mieć problem, że jest wystawiona na niego faktura, odprowadzony VAT, a u niego nie ma kosztu.

Zdecydowałem się dać jeszcze szansę Firmula 560. Przede wszystkim dlatego, że daje przezroczystą powierzchnię. Zmatowilem tworzywo ramki. Ramkę i osłonę odtluscilem benzyną ekstrakcyjną. Klej naniosłem pędzelkiem na ramkę. Pospinałem i odłożyłem na kilka dni w wolnej szufladzie. Potem wywiercę otwory i na klej wprowadzę szpilki jako wzmocnienie klejenia. Zobaczymy co z tego będzie. Dziękuję serdecznie za pomoc.

20220316_221550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam za darmo to coś.

 Trzymałem 4 doby (słownie cztery) dociśnięte taśmą i listewkami. Po zdjęciu taśmy rano piątej doby połowa kabinki odlazła, teraz zerwałem resztę. Dziękuję nie skorzystam.

Kontrolna kropla kleju na blacie/powietrzu stwardniała i stała się przezroczysta po 12 godzinach.

Być może jest to dobry klej do JEDNAGO rodzaj tworzywa ale nie do mojego.

Przy odbiorze osobistym Gratis – w razie wysyłki 13zł paczkomat.

Pozdrawiam

20220316_211622.jpg

20220316_211637.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej. Nie strasz?. Tak jak pisałem wcześniej też mam problem. Kiedyś kleiłem oszklenie bezpośrednio do balsy /w Miss Morava/ trzymał bardzo dobrze. Teraz wielki znak zapytania.

Tak wygląda po 24 godzinach spora dawka kleju, z której pobierałem pędzelkiem. Nie cała jest przeźroczysta i jest prawie twarda. Trzyma się tego tworzywa.

20220317_191754.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Andrzej68IX napisał:

Oddam za darmo to coś.

 Trzymałem 4 doby (słownie cztery) dociśnięte taśmą i listewkami. Po zdjęciu taśmy rano piątej doby połowa kabinki odlazła, teraz zerwałem resztę. Dziękuję nie skorzystam.

Kontrolna kropla kleju na blacie/powietrzu stwardniała i stała się przezroczysta po 12 godzinach.

Być może jest to dobry klej do JEDNAGO rodzaj tworzywa ale nie do mojego.

Przy odbiorze osobistym Gratis – w razie wysyłki 13zł paczkomat.

Pozdrawiam

20220316_211622.jpg

20220316_211637.jpg

He,he,widzę starą czeską Vegę,nie piepsz się, ramkę wykonaj z białej taśmy izolacyjnej i będzie ok.,sposób wypróbowany. Kabinkę z kokpitem kleiłem taśmą dwustronną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorilla Clear Glue klei wszystko jak glupi ?:

 

https://gorillaglue.com.au/product/clear-gorilla-glue/

 

Ale nie jest recomendowany do:

 

*Not recommended for use on polyethylene or polypropylene plastics.

 

Uzywajac tego kleju nalezy jedna z czesci zmoczyc woda.

 

 

Byc moze owiewka jest zrobiona z polyethylene:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Polyethylene

 

a do tego sa specjalne kleje:

 

https://www.loctiteproducts.com/en/know-how/fix-stuff/polyethylene-glue-the-unsung-hero-in-your-toolbox.html

 

Nie jestem tez pewien, czy nalezy mocno sciskac spoine w tym przypadku...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.