Skocz do zawartości

ESC silnika bezszczotkowego z akumulatora zelowego 6v


wodawoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów. 

Jako że jestem tu nowy to prosiłbym o wyrozumiałość jeśli coś piszę nie tu gdzie trzeba. Mam łódkę zanętowa własnej produkcji która napędzana jest silnikiem szczotkowym z akumulatorów żelowych 6V. 

Wszystko było ok do czasu zamiany silnika na bezszczotkowy i tu pojawił się problem, regulator nie ma możliwości ustawienia innego źródła zasilania jak lipo. 

Czy jest jakiś sposób aby to obejść bez większych kosztów? 

Będę wdzięczny za pomoc. 

 

Bogdan 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny regulator albo inne akumulatory...

 

aku kwasiak 6V ma za niskie napięcie żeby regulator dedykowany pod litowe złapał, że to 2 ogniwa i za wysokie, żeby odczytał 6V jak 1 ogniwo litowe...

 

szukaj starego typu używanego regulatora dedykowanego jeszcze pod Ni-Cd -to ustawisz na5 cel ni-cd i będzie na tyle blisko napięcia żeli, że zadziała.

 

albo pod regiel który masz kup aku litowe...  tyle, że ogólnie szklana kula się stłukła -nie wiemy jaki masz regiel itp. 

 

pytasz w stylu

"mam czerwony samochód z małym bakiem -lać ropę czy benzynę ???  "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, latacz napisał:

"nie wiemy jaki masz regiel itp. 

 

pytasz w stylu

"mam czerwony samochód z małym bakiem -lać ropę czy benzynę ???  "

Z całym szacunkiem nie wiem co można napisać więcej - ESC bezszczotkowy bez możliwości wyboru innego typu zasilania niż lipo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pjk11 napisał:

"Wiec o co chodzi? Trzeba zmienic źródlo zasilania na Li-Po, lub zmienić ESC na ESC-3F pod zasilanie żelem.

Pozdrawiam"

 Chodzi o to że na początku postu udzieliłem informacji jaki to ESC, a dpowiedź która powtarzasz otrzymałem powyżej. 

Temat do zamknięcia. 

Pozdrawiam kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pytasz nieprecyzyjnie i nie rozumiesz odpowiedzi...

 

Zadaj pytanie w odpowiednim dziale... tutaj -to witamy Cię ....

A na pytanie w stylu "jak naprawić mój samochód " nikt Ci nie poradzi...     jak podasz producenta typ model itp -(np regulatora i silnika) to może coś można przestawić w ustawieniach...

 

-regulatorów 3f są setki wręcz tysiące różnych. A  wróżkami nie jesteśmy...

 

Simonk -to rodzaj oprogramowania regulatorów -regulatory oparte na simonk (słowo jest w nazwie albo w danych technicznych regulatora) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.