Skocz do zawartości

ASW-28 RTF - zestaw RC


goldi1995

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam 15 lat , 5 dni temu zakupiłem samolot ASW-28 RTF - zestaw RC ...

Wczoraj wybrałem się aby spróbować sił w moim nowym hobby, i była to kompletna porażka.

Każdy lot trwał około 10-15 sekund i kończył się masakryczną kraksą .

Po 3 lotach jeżeli można to tak nazwać uszkodziłem kadłub i jestem zmuszony kupić nowy.

Zwracam się z prośbą o POMOC , rady jak nauczyć się latać ( Nie zniszczyć kompletnie modelu ).

 

Z góry dzięki..

Pozdrowienia

Damian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

po pierwsze: należy sie przywitać w odpowiednim dziale :)jak każdy

druga sprawa: symulator. Jeżeli nie masz odpowiedniej aparatury to kup symulator, np Esky. Jeżeli poćwiczysz koszty latania będą mniejsze i latanie sprawi Ci przyjemność. :)

Good luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1. Lepiej zmień temat postu, bo trafi do kosza

 

2. Najlepiej wyrób nawyki na symulatorze, np. FMS'ie, a na następne loty weź ze sobą (jeśli jest takowy) jakiegoś doświadczonego modelarza, który będzie mógł Ci pokazać co i jak w praktyce

 

3. Daj link do zestawu, który kupiłeś, bo przynajmniej ja nie kojarzę co to za model, a być może on w ogóle się nie nadaje na pierwszy

 

EDIT:

 

Sorry, model się nadaje na pierwszy, już go znalazłem na google 8) .

A przy okazji chcę powiedzieć "Cześć", nowemu forumowiczowi "Dołączył dzisiaj" ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz od dobrego modelu. Zakup jak najbardziej trafiony, tylko pytań kilka mam:

 

Czy przeczytałeś instrukcje na opakowaniu i ew. papierową i czy ją zrozumiałeś ??

 

W skrócie:

 

Czy sprawdziłeś wyważenie ??

Czy sprawdziłeś kąty zaklinowania płata i statecznika??

Czy sprawdziłeś poprawność podłączenia [czy stery wychylają się w dobrą stronę]

Czy ustawiłeś stery na zero [ powierzchnie sterowe modelu nie wychylone]??

Czy oblatałeś model w locie ślizgowym [bez silnika]

Czy model rzuciłeś w dół [w ziemie]

 

Jeżeli któreś z powyższych brzmi nie to już masz odpowiedz co zrobiłeś źle.

 

A teraz napraw model, poczytaj o zasadach lotu, poćwicz na symulatorze, nawet na klawiaturze używając WSAD i strzałek. Tylko pamiętaj o ich poprawnym ustawieniu

 

Powodzenia i pytaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D No to nie poszło ci najgorzej, dobrze że nie próbowałeś latać z zepsutym serwem.

 

Możesz zamiast prętów szklanych użyć patyków od szaszłyków aby wzmocnić kadłub. Sklej to jak koledzy radza klejem CA, serwo wymontuj i kup nowe. Serwo e-sky lub TP90[hxt90] mozesz znaleźć także w sklepie modelarskim a cena bedzię wynosić także około 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelem tym na pewno da się nauczyć latać, ale według mnie ma on dwie wady:

1. Jest dość delikatny.

2. Lata szybko, ze względu na bardzo małą cięciwę płatów.

 

Zaletą natomiast jest mała masa, co częściowo niweluje pkt. 1.

Trochę o tym modelu jest opisane tu: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=12194&highlight=asw

 

Odnoszę wrazenie, że nie poczytałeś zbyt wiele działu "Od czego zacząć??", tym bardziej, że przyznałeś się, że nie wyważyłeś modelu. W takim przypadku model nie ma prawa dobrze latać!

 

Na szczęście wszystkie części do tego modelu dostępne są w bardzo przystępnych cenach (patrz wątek podany wyżej).

Polataj trochę na symulatorze i nie zniechęcaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko:

bierzesz model do rąk i opierasz go np. na palcach pod oboma skrzydłami jednocześnie zaraz przy kadłubie, środek ciężkości ma być mniej więcej w 1/3 cięciwy skrzydła, czyli trzymając palce pod skrzydłami modelu w 1/3 cięciwy skrzydła (licząc od przodu) model ma się nie przechylać ani do tyłu ani do przodu :) jak się pochyla w którąś stronę to musisz przesunąć wyposażenie albo dołożyć ołowiu.

 

poczytaj też tutaj

http://www.piotrp.de/MIX/sp.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważenie (nie wywarzenie) to nic innego, jak odpowiednie umiejscowienie środka ciężkości (SC). W przypadku modelu RTF na pewno w instrukcji jest napisane lub narysowane, w którym miejscu SC powinien sie znajdować.

Jeszcze raz radzę: przed kolejnym oblotem poczytaj więcej i popróbuj na symulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.