Skocz do zawartości

ASW-28 RTF - zestaw RC


goldi1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dlmtb dogadaj się z Tomkiem na wspólne loty oprzyj potem temat o bufet i będziesz miał AWS'a ustawionego idealnie. Pamiętaj tylko o kolejności jaką podałem LOTY - BUFET, w odwrotnej kolejności możecie czasami wypędzić wszystkie krety ze stolicy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
może za mocno ciągnę drąg na siebie?

A po co w ogóle zaciągasz wysokość? Czy model na silniku chce lecieć w dół?

Też zaobserwowałem, że przy zbyt ostrym wznoszeniu, następuje zmniejszenie prędkości, przeciągnięcie i zwalenie się modelu na skrzydło. Ten model, o bardzo małej cięciwie płatów, ma szczególnie taką tendencję.

 

Cobra wiedzę, że masz ASW28. Czy mógłbyś opisać jak należy poprawnie wystartować? Czy model powinien sam lekko ciągnąc w górę? Czy może trzeba mu pomagać sterem wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam ten model. Gdyby tak nie było, nie pisałbym o jego zachowaniu się.

Po włączeniu silnika na pełną moc, szybowiec pod niewielkim kątem sam się wznosi (tak powinien być ustawiony skłon silnika).

Ja nawet muszę lekko oddawać wysokość, a nie zaciągać. Nie będę już tego korygować skłonem, bo nie jest to wygodne w tym modelu. Najwyżej odpowiednio zmiksuję wysokość z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam ten model. Gdyby tak nie było, nie pisałbym o jego zachowaniu się.

Po włączeniu silnika na pełną moc, szybowiec pod niewielkim kątem sam się wznosi (tak powinien być ustawiony skłon silnika).

Ja nawet muszę lekko oddawać wysokość, a nie zaciągać. Nie będę już tego korygować skłonem, bo nie jest to wygodne w tym modelu. Najwyżej odpowiednio zmiksuję wysokość z gazem.

 

Dzięki za objaśnienie. :D

Posklejałem kadłub i wzmocniłem taśmą zbrojoną. Teraz to dopiero beton!

Co do skłonu silnika to sądzę, że po tak wielu wypadkach nie jest właściwy i samowznoszenie lub jego brak może być przyczyną kolejnych dzwonów. :( No cóż, ale co mi pozostało ino próbować.

W piątek umówiłem się z kolegą, MironRC na oblot tego, co zostało z ASW28. :lol: Może tym razem nie będę już więcej jęczał, że coś nie tak. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub oczywiście kupię, ale jak już będę wiedział, że ten już się do niczego nie nadaje a na pewno wtedy, gdy będę sobie radził z szybowcem na tyle, że będzie to ostatni zakup części do tego modelu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom ten system jest bardzo wytrzymały. Moim Relax'em poprzedni właściciel zaliczył masę kretów ale chyba tylko skrzydła i mechanizm sterujący lotkami został nienaruszony :)

 

Przy super kretach chyba w każdym modelu lubi się psuć ster wysokości i ster kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jak te wszystkie kraksy zniosły pozostałe elementy, szczególnie chodzi mi o lotki i ten specyficzny system przenoszenia ruchu na nie.

Akurat to ma się doskonale. Żadnych uszkodzeń. Skrzydełka no i lotki jak nowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat, dziś kolega MironRC dokonał oblotu mojego ASW28 i wielkie dzięki mu za to! :jupi:

Jak stwierdził szybowiec lata całkiem całkiem. Ja też próbowałem, ale dobrze, że stał koło mnie i w krytycznym momencie przejął stery…. :lol: No cóż prądu w lipolu starczyło tylko na tyle, aby zaprezentować mi, że model lata, ale sam już się nie zdążyłem wyszkolić. :?

Jednio, co już jest dla mnie jasne to to, że symulator ma niewiele wspólnego z lataniem naprawdę a ja muszę się szkolić, bo to nie szybowiec tylko ja jestem do d..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że będzie jeszcze z Ciebie pilot RC.

Latasz ale potrzebujesz kontroli :D może pomyśl o lataniu w tandemie na kablu nauczyciel/uczeń.

To bardzo dobry sposób,tak szkoliłem gościa na modelu spalinowym a umiał latać może ciut lepiej niż Ty.

Zajęło mam to tydzień czasu, wykonując 3 do 5 lotów dziennie.

Jego pierwsze loty trwały krótko bo trochę panikował i miał zakłócenia na drążkach :D

Po tygodniu nauki,sam wykonał lot od początku do końca już bez podłączonego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latasz ale potrzebujesz kontroli może pomyśl o lataniu w tandemie na kablu nauczyciel/uczeń.

To bardzo dobry sposób,tak szkoliłem gościa na modelu spalinowym a umiał latać może ciut lepiej niż Ty.

Zajęło mam to tydzień czasu, wykonując 3 do 5 lotów dziennie.

Dobry pomysł, ale aparatura w ASW28 to tani sprzęt ledwie 4 kanałowy i nie ma możliwości podłączenia się z nauczycielem. :(

Niestety wygląda na to, ze będę musiał sam stawić czoło problemowi i co najwyżej zainwestować w części do modelu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.