Jump to content

Radiomaster TX16S-jakie odbiorniki i czy z Rx Jeti zbinduję ?

Starless
 Share

Recommended Posts

Szanowni Koledzy, jakie odbiorniki polecacie do trenerów oraz małych szybowców, dobrze wspólpracujące z Radiomasterem TX16S ?

Takie dostępne w PL, bo widzę ze w naszych sklepach same braki towaru .

Mam też pytanie o możliwość zbindowania odbiorników Jeti Duplex z tym nadajnikiem, nigdzie nie moge w sieci znaleść  ??

Mam taki jak kolega wcześniej nadmienił jeszcze R168 radiomaster, oraz Frsky S6R bardzo fajny bo ze stabilizacją.  Wszystkie działają bez problemów.

W dniu 9.05.2022 o 18:12, Krzyś63 napisał:

Witam

Ja binduję odbiorniki Flysky np takie:image.png.8f60a62dd853da4166f9e40b6f8b3685.png. Działają bezproblemowo.

Witam

Sprawdazłeś jaki ten ma zasięg z Radiomaster ?? w instrukcji odbiornika jest 200-400m

• 2 weeks later...

A czy ktoś z Was próbował bindować starsze odbiorniki frsky serii D i V? Zastanawiam się nad zakupem tej aparatury jednak zależy mi żeby działały na niej moje stare odbiorniki. Pozdrawiam. Rafał

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Mam Radiomastera TX16SE z modułem na układzie CC2500 RF. Powinien działać z tym, co poniżej:

• FrSkyD (e.g. FrSky D4R and D8R, DIY RX-F801 and RX-F802 receivers)
  • FrSkyV (e.g. FrSky V8R4, V8R7 and V8FR receivers)
  • FrSkyX (e.g. FrSky X4R, X6R, X8R, and XSR receivers)
  • S-FHSS (e.g. Futaba S-FHSS receivers)
  • Corona (e.g. Corona V1 FSS, Corona V2 DSSS CR8D/CR6D/CR4D and FlyDream IS-4R/IS-4R0 receivers)
  • Hitec (e.g. Optima, Minima, Micro and RED receivers)
  • HoTT (e.g. Graupner receivers)

Oryginalne odbiorniki FrSky, Futaba, Corona Hitec i HoTT zostały fabrycznie dostrojone przez producenta. Ze względu na różnice w  oscylatorach stosowanych w modułach wieloprotokołowych konieczne jest precyzyjne dostrojenie modułu w celu dopasowania do częstotliwości producenta.

Procedura dostrajania opisana jest tutaj : https://github.com/pascallanger/DIY-Multiprotocol-TX-Module/blob/master/docs/Frequency_Tuning.md

Sam używałem odbiorników FrSky D8R, X8R, XM+.  Doskonale działa także konfiguracja z dwoma odbiornikami (X8R, XM+ RedundancyBus10+podwójne zasilanie)

A ktoś wie czy dla FrskyD działa telemetria? Zaznaczam, że to jest pierwsza telemetria FrSky z protokołem szeregowym jak RS-232, a nie ta współczesna S-Port jak w odbiornikach X.

• 2 months later...
W dniu 12.05.2022 o 22:51, Krzyś63 napisał:

Nie sprawdzałam.... ale zasięg ma różny. Zdarzało się, że traciłem zasięg,  ale dawał radę.

Wolałbym nie mieć takich przygód. Czy mogę liczyć, że z Hitecem będzie dobre połączenie?

Mam zbindowane 3 odbiorniki Hi tec z tym radiem tzn. optima 6,7 i 9 i bez problemu w spalinie jak i elektryku podczas próby zasięgu na modelu sky surfer bo w razie czego to mała strata, traciłem go już wzrokiem ale nigdy nie zerwało zasięgu tak że spokojnie można na tym latać.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.