Skocz do zawartości

Mini frezarka CNC


robert.pilot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro masz tylko dwie osie to korzystanie z gotowych  gcodów nie ma sensu. Spróbuj wykonać rysunek  bez odrywania ołówka od kartki papieru.Tak samo będzie poruszał się frez w Twojej maszynie.W Twoim przypadku możesz sterować maszyną z poziomu programu sterującego frezarką albo pisać samodzielnie makra jak program sterujący posiada takie możliwość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5 minut temu, Jano napisał:

Skoro masz tylko dwie osie

Od samego początku mowa jest o trzech osiach.

 

 

Chwilowo prace wstrzymałem, zamówiłem łożyska oporowe, które będą na śrubach osi, pozwoli to na łatwiejsze kasowanie luzu i nie będzie wyrabiać się gniazdo śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, robert.pilot napisał:

Właśnie uczę się z tych filmów, bardzo fajnie tłumaczone, zaprojektowałem już element, ale nie mogę znaleźć w jego filmach jak generować pliki do CNC. 

Jest kilka... mam wrażenie, że sporej części materiału brakuje... na dysku mam 11 filmów nt. CNC...

https://www.youtube.com/results?search_query=CNC+podstawowe+informacje+część+

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, robert.pilot napisał:

W ferworze walki z programami musiałem  przeoczyć, jak na razie bawię Estlcam, jest super, wszystko po polsku i w dodatku z podpowiedziami w dymkach... rewelka...

Też ciekawy program 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska dzisiaj dojechały, więc zamontowane.

 

20220527_210645.jpg

20220527_210721.jpg

20220527_210626.jpg

 

 

 

Wykonałem następną modyfikację. Tylny ogranicznik osi Y wyciąłem na kształt prowadnicy stołu, co dało mi dodatkowo 20 mm posuwu.

 

 

20220527_210659.jpg

 

 

Pisałem ostatnio do Damiana Lewczuka w sprawie ustawień i przekształceń plików w programie FreeCad, polecił mi szkolenie, dosyć ciekawa oferta, może komuś się przyda...

https://akademiacadcam.pl/akademia-malej-frezarki-cnc/ 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy frezarki wyszły pozytywnie. Jestem mega zadowolony z efektu pracy...

 

 

Jeszcze jedno frezowanie.

Dla Żonki, która ma mega cierpliwość do mnie i moich pomysłów...

 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc 🍺 Nauczyłem się czegoś nowego.

Na naukę nigdy nie jest za późno...

Teraz wracam do budowy Dromadera M18...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zacząłeś używać Estlcama to spodziewaj się, że wkrótce program zacznie wprowadzać coraz dłuższe opóźnienia przy otwieraniu plików. To jest upierdliwość bezpłatnej wersji. Są trzy wyjścia: zapłacić 49€, zmienić program na inny, lub napisać sobie plik wsadowy .bat, który przy starcie będzie przywracać parametry początkowe programu a dopiero potem Estlcama. Jeżeli chcesz wiedzieć jak to zrobić to pisz na PW. Uwaga! To nie jest jakiś piracki crack tylko program, który przywraca kopie zapasowe klucza w rejestrze oraz jednego pliku tekstowego.To chyba dozwolone? Jeżeli nie to proszę o informację a wtedy usunę ten wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.