Skocz do zawartości

Profile do wycinarki termicznej


diem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z jakiego materialu wykonujecie profile to wycinarki skrzydel? Jedynym w miare normalnym materialem jest sklejka 0.8 ktorej juz nie posiadam i bym musial online zamawiac, jakas alternatywa? Ze sklejki 3mm to raczej kupa roboty jak na jedno skrzydlo.

 

Najlepiej zeby material byl latwy w obrobce i dostepny w marketach budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A sklejka ze skrzynki po owocach? Nie jest tak twarda jak lotnicza, więc ładnie się szlifuje. Poza tym można dostać za free w supermarkecie i w większości warzywniaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejke ze skrzynki sprobuje w poniedzialek jak takowa skombinuje. Chyba jednak nic nie wytne w ten weekend. Probowalem ciac sklejke 3mm ale to katorga, pelno smrodu w pokoju od dremela, pily wlosieniowej nie posiadam. Profil 40cm wiec ciecia dosc duzo ....

 

Dzieki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wygrałem darmowe rdzenie ? :D Nie no, żartuje. Patryk o laminacie wspominał. Robiłem płytki PCB z laminatu 1 mm. Dla mnie był nie do wyszlifowania papierem ściernym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem darmowe rdzenie ? :D Nie no, żartuje. Patryk o laminacie wspominał. Robiłem płytki PCB z laminatu 1 mm. Dla mnie był nie do wyszlifowania papierem ściernym :)

 

 

Bo to się robi gładzikiem do metalu.

Poza tym warto natrzeć powierzchnie, po której porusza się drut, miękkim ołówkiem. Znacznie ułatwia cięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, na razie probuje sil :P Na razie z niewielka wycinarką - max 75cm powierzchni cietej.

 

Moze jutro jeszcze uda mi sie skombinowac tą ze skrzynek owocowych. Mysle ze to bedzie to ;) Jakbym nie znalazl to sie zglosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablon długości 40 cm zrobiony z laminatu będzie sporo kosztował.Mniejsze wymiary owszem ale w tym przypadku to raczej mało ekonomiczne :D

Ja robię szablony z blachy różnej grubości a najczęściej z takiej jaką mam pod ręką.

Grubości nie mierzyłem ale pewnie nie jest to więcej niż 0,5mm.

Do ciecia nożyce do blachy kiedyś duże nożyce krawieckie.

Jeżeli to profil symetryczny to bez problemu go można wyciąć a potem obrobić pilnikiem i papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablon długości 40 cm zrobiony z laminatu będzie sporo kosztował.Mniejsze wymiary owszem ale w tym przypadku to raczej mało ekonomiczne :D

Nie pomyśl Darku, że usiłuję negować Twoje zdanie :wink: .

Te laminaty wystawiane w "materiałach modelarskich" mają rzeczywiście absurdalnie wysokie ceny. Ale TUTAJ jest już o wiele ciekawiej.

Z kolei u TEGO Allegrowicza przy grubszym zakupie można wymigać się od kosztów przesyłki.

Właśnie jestem w trakcie testowania szybkości doręczenia zakupu przesyłki, w której zapłaciłem tylko za jej zawartość :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ,ja ceny płytek z laminatu nawet nie sprawdzałem i sam jestem nawet zdziwiony że można je kupić całkiem tanio.

Gdyby nie było innego materiału sam bym kupił.

Jednak nic nie przebije cenowo blachy,np. z puszki po litrowym FAX-ie.

No chyba że inna puszka.To że bardzo dobrze się wycina po takiej puszce to już inna sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że bardzo dobrze się wycina po takiej puszce to już inna sprawa

Święta prawda. Szablon się nie nadpala to i drut gładko się po nim prześlizguje.

No i ta dodatkowa korzyść, że chcąc pozyskać puszkę trzeba spożytkować jej zawartość :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że bardzo dobrze się wycina po takiej puszce to już inna sprawa

Święta prawda. Szablon się nie nadpala to i drut gładko się po nim prześlizguje.

No i ta dodatkowa korzyść, że chcąc pozyskać puszkę trzeba spożytkować jej zawartość :devil: .

 

A moim zdaniem wystarczyło by nałożyć wokoło i zakręcić na końcu profilu przy spływie cieniutki drucik do uzwajania. Wówczas nie będzie już styczności z drewnem a drut będzie gładko sunął po druciku.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.