Jump to content

Nowa Ładowarka


model
 Share

Recommended Posts

Cześć mam pytanie w sprawie nabycia nowej ładowarki, otóż moja obecna ( redox Alpha) jest ze mną od samego początku kupiona na start, co by nie wydawać w tym czasie dużo pieniążków.

Nie mogę na nią zbyt narzekać ale ostatnio jeden z przycisków pierwszy po prawej coraz częściej odmawia posłuszeństwa ( co prawda klika ale nie zatwierdza) nie wiem czy mogę coś takiego naprawić.

Druga sprawa to ładowanie coraz większej ilości pakietów wydłuża okres oczekiwania na naładowane pakiety.

Zastanawiam się nad zmianą ładowarki choćby znów na redox a ale wszędzie braki magazynowe, możecie polecić mi jakąś inną markę godną zaufania lub jakiś konkretny model ?

Link to comment
Share on other sites

Przełącznik idzie wymienić koszt to max 2zł w sklepie elektronicznym.

Jeśli natomiast szukasz mocniejszej ładowarki polecam ISDT Q8

+ do tego dokupić zasilacz 24v conajmniej 600W (z zapasem) i masz ładowanie o mocy 500W 

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za info 🙂 a jeśli mogę jeszcze zapytać o kablel ten z gniazdka do zasilacza mam ( do redoksa mam zasilacz od laptopa) a z zasilacza do ładowarki potrzebuje jakiś specjalistyczny kabel ?

Link to comment
Share on other sites

Zarówno ISDT jak i iCharger potrzebują  przewodu zasilającego z wtykiem żeńskim XT60 od strony ładowarki, natomiast od strony zasilacza takie złącze jakiego wymaga zasilacz. Można również zamontować w zasilaczu gniazda laboratoryjne typu banan 4mm lub dowolne inne ogólnie dostępne gniazda żeńskie np. XT60 do montażu na tablicę. Można również przylutować na stałe przewód w zasilaczu i zakończyć go wtykiem żeńskim XT60. Rozwiązanie ostateczne jest uzależnione od złącza w danym typie zasilacza oraz możliwości ingerencji w konstrukcję zasilacza. Są zasilacze wyposażone w typową listwę zaciskową i wtedy sprawa jest prosta. Jeżeli mogę Ci doradzić to kup zasilacz firmy Mean Well o mocy około 500W. Przy takiej mocy w pełni wykorzystasz możliwości ładowarki proponowanej przez Damiana. Jeżeli natomiast jesteś pewien, że nigdy nie będziesz potrzebował prądu ładowania 20A to śmiało możesz kupić zasilacz około 200 do 250W. Wszystko zależy od tego jakie pakiety będziesz ładował. Do ładowania równoległego musisz mieć zasilacz 500W.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.