Skocz do zawartości

Silnik spalinowy do Messerschmitt BF 109 skala 1:5


Byczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje silnika spalinowego w miare niedrogiego. Z tego co szperam na necie to koszt takiego silnika to wydatek ok 2.000 zł (za to cene można kupić dobrej klasy kose spalinową :faja: ) to sporo, no a do tego dochodzi wyposażenie typu serwa, odbiornik- Licze że koszt wyposażenia RC zamknąłby się w okolicy 3.500 zł-to dużo. W planach modelarskich pisze że zaleca się silnik w przedziale 30 cm3-50cm3, ja poszukuje w przedziale 40cm3-do 50cm3. Jeśli ma ktoś lepsze oferty to chętnie zobacze. A jeśli nie to trudno :| Trza będzie zrezygnować. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

 

Thx, wydaje się być ok, masz taki silnik? Widze że tu trzeba sprowadzać ze stanów. Na razie kurs dolara poszybował w góre, jak bym miał wybierać to bym zaczekał aż może złotówka pójdzie w góre i się umocni. Ktoś się orientuje ile by kosztowało sprowadzenie tego silnika ze stanów? byłyby kłopoty z ewentualnymi częściami zamiennymi? :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik równie dobrze jak ze stanów pożna sprowadzić sobie z UH,lub też zakupic bezpośrednio w Polsce,aczkolwiek co do dolara to fakt->drogie to cholerstwo strasznie i na chwilę obecną nie warto czynnie inwestować w modelarstwo,a tym bardziej cos sprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki, które podałem to do sklepu w Hong Kongu wiec jak do tego doszedłeś, że to z USA?. Na stronie podanej masz wszystko n/t cen przesyłki. dla tych silników byłoby to coś ok 25$. Tego silnika nie mam ale jest planowany do modelu w skali 1/3. Sprowadziłem za to XYZ 26cm z tego samego sklepu.

Najpier zabierz sieza budowe modelu, potem dobierzesz silnik. Co do silnika DL 50 - gdybyć czytał to forum to znalazłbyś tematy poświecone temu silnikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do tej skali wystarczy 40-50ccm ale widzę że będziesz miał problem ze schowaniem cylindra pod maską bo akurat ME109 nie ma wybrzuszenia na dole .Zmierz na planie ile masz miejsca od osi śmigła i wtedy zobaczysz ile będzie wystawał.Jest na to jedna rada -przekładnia od czoła redukująca o 50 % obroty i wtedy możesz założyć trochę większe śmigło.

obrazy3027cr0.jpg

Przy redukcji o 50% pracuje ładnie i nie ma problemu z odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do tej skali wystarczy 40-50ccm ale widzę że będziesz miał problem ze schowaniem cylindra pod maską bo akurat ME109 nie ma wybrzuszenia na dole .Zmierz na planie ile masz miejsca od osi śmigła i wtedy zobaczysz ile będzie wystawał.Jest na to jedna rada -przekładnia od czoła redukująca o 50 % obroty i wtedy możesz założyć trochę większe śmigło.

 

 

 

Dziękuje, otóż na planie jest narysowane wybrzuszenie a silnik narysowany jest cylindrem do dołu. A długość od osi śmigła ma 12,5 cm. 8)

 

 

d18a104ae39e7a1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych planach silnik jest ładnie schowany ale jest tam dodatkowy wał przedłużający a to komplikuje cały napęd.

Prostsze rozwiązanie to jednak wystający cylinder.

 

Dziękuje bardzo za radę, ja jak jednak lubie się trochę pomęczyć i zrobię zgodnie z rozrysowanym planem, co do przedłużki wału napędowego to będe coś kombinował. Niedługo zamieszcze nowy temat na forum odnosnie kolejnych etapów budowy tego modelu (fotki też będą 8) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.