Skocz do zawartości

Antidotum airshow Leszno 2022


Ares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym na gorąco napisać kilka słów komentarza: Kto nie był lub nie mógł być niech żałuje , bo to pokazy na wysokim poziomie i naprawdę było na co popatrzeć.

Jako pasjonat samolotów ustawiłem się w miejscu nieopodal lotniska skąd doskonale było widać lądujące samoloty a i strefa pokazów była doskonale widoczna.

W tym roku było mnóstwo samolotów o których do tej pory tylko czytałem czyli m.im. Corsair , OV-10 Bronco , Cesna 338 ( ta latająca w Wietnamie może ktoś pamięta film Bat 21 z Hacmanem w roli głównej gdzie ten samolot pięknie lata nad dżunlą) oraz EF 2000 Tajfun II , no i tradycyjnie F-16 , nasz Lim -1 , Czechosłowacki L-29 Delfin , C-130 Hercules.

Było co podziwiać , pogoda dopisała i było wspaniale! Byłem 2 dni i jeszcze mi mało:) To co robił Łukasz Czepiela na Carcon Cupie przeczyło chwilami prawom fizyki........

Był i modelarski akcent: na początku pokazów w Piątek latał Jet i to jak....... loty plecowe , płaskie odwrócone korkociągi , loty nożowe , "zawis" 2 metry nad ziemią poprostu cuda!

Wrzucam kilka skromnych zdjęć aby choć częściowo oddać atmosferę pokazów ( fotki słabe bo robione telefonem )

 

IMG_20220617_202033.jpg

IMG_20220618_171055.jpg

IMG_20220618_192203.jpg

IMG_20220618_184912.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad przyjazdem, zwłaszcza iż tej akurat imprezy nigdy nie widziałem, ale trochę mi się pokomplikowało i nic z tego nie wyszło. 

Bardzo dziękuję za relację, poproszę o więcej fotek, tylko jedna uwaga ;)

Wiem, łatwiej się to pisze, niż robi, sam jestem fotografem amatorem i różnie wychodzi, ale...

Panowie, zwłaszcza heliki próbujcie panoramować i na nieco dłuższych czasach, aby łopaty stanowiły rozmazany okrąg, a nie były zamrożone jak jakieś patyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia wstawiliście. Super. 

Mnie bardzo się podobał pokaz naszego Lima : łza się w oku zakręciła bo to moim zdaniem piękny samolot i bardzo nowoczesny w swoich czasach.

Marzę o tym aby zobaczyć pokaz Lima / Miga-15 z F-86 Sabre  jednocześnie :) to byłoby coś!

Troszkę się zawiodłem EF 2000 , pilot latał daleko i w sumie dosyć wysoko więc w stosunku do naszego F-16 wypadł gorzej. No ale sam widok charakterystycznej sylwetki Typhona to już wielka atrakcja.

Ale i tak Leszczyńskie pokazy są jednymi z najciekawszych w Polsce;) zwłaszcza ,że na tym wspaniałym lotnisku zaczęła się moja przygoda z modelarstwem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.