Skocz do zawartości

Nadajnik FUTABA T16IZ - prośba o opinie


kuba r.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiam się nad zmianą nadajnika i wpadła mi w oko Futaba T16IZ -> https://nastik.pl/produkt/futaba-t16iz-2-4ghz-r7108sb-lipo-mode1-4/

Z racji tego, że jest to relatywnie świeżynka na rynku prosiłbym o opinie, jeśli ktoś miał z nią styczność :) zastanawia mnie, czy nie ma jakiś bolączek wieku niemowlęcego.

Mam obecnie Futabę T14SG, trochę odbiorników Futaby FASST i FASSTest, latam głównie rekreacyjnie szybowcami (F3F, F3K, F5J, F5K, makiety), jakaś tam telemetria będzie przydatna i w użyciu, ale bez cudów - napięcie odbiornika, napięcie pakietu, vario.

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

użytkuję Futabę 18sz i jest rewelacyjnie niezawodna oraz intuicyjna. Jeśli futaba to chyba 18sz jest dla Ciebie minimum na wysokim poziomie. Inne godne nadajniki to modele Jeti, ale niech się wypowiedzą Ci co użytkują.

 

Pozdrawiam.

Roland

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak FASST w T16IZ zauważyłem, ale mam bodaj dwa odbiorniki FASST, a większość FASSTest, więc mnie to jakoś nie boli. FASST podobno jest dostępny w pozaeuropejskiej dystrybucji. Ciekawe, czy Futaba uznała FASST za przestarzały, czy musiała coś 'uciąć' z dostępnych funkcjonalności w stosunku do droższych nadajników.

Niestety T18SZ wykracza poza budżet, który chciałem przeznaczyć na nadajnik.

Jurek, masz pod ręką jakieś linki do tych postów na zagranicznych forach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

        Według mojej wiedzy drążki nadajnika Futaba T16IZ są wyposażone potencjometry. Nie są to bardzo wysokiej jakości i niezawodne potencjometry cermetowe stosowane w wysokiej klasy nadajnikach firm: Graupner/JR, Futaba czy MPX, ponad 20 lat temu.

Obecnie czujniki Halla są powszechnie stosowane, gdyż doskonałe potencjometry są piekielnie drogie i są bardzo cenione przez audiofilów.

 

        Nie spodziewam się aby potencjometry w budżetowej Futaba T16IZ były piekielnie drogie i niezawodne.

Dlatego sugeruję zakup nadajnika Futaba T18 SZ w którym są stosowane dobre czujniki Halla, tak jak w najwyższych modelach nadajników Futaba.

Latasz drogimi kompozytami F3B/F3F i nie stać Ciebie na rozbicie szybowca przez gówniany potencjometr.

 

pozdrawiam Staszek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem już jakiś czas temu tę Futabę T16IZ. Póki co jestem zadowolony, chociaż jest jeden problem z drążkiem - zgłaszałem go do sprzedawcy i mam odesłać nadajnik do weryfikacji i ewentualnej naprawy, ale póki co nie chcę tracić sezonu, więc tak latam.

Otóż problem jest taki, że drążek zachowuje się tak, że 1mm w górę i w dół rusza się cały gimbal, tak jakby nie był sztywno zamocowany do obudowy, jakaś śrubka nie trzymała, albo coś takiego.

20220702_112106.mp4 - Dysk Google

20220705_182153.mp4 - Dysk Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.