Skocz do zawartości

kupno balsy?


modelpiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie?

mam pytanie odnosnie desek balsowych

ostatnio zauważyłem że w roznych sklepach nie można kupic lekkiej i miekkiej balsy

chodzi mi głównie o 1mm,1,5mm,3mm

Bylem w Ostravie chcialem kupic 3mm poprosilem o ich super lekką sprzedawca mi podal z zaplecza ze 20 desek i wszystko "buczyna"

sam juz nie wiem czy miekka balsa sie juz skonczyła?

tak samo jest w sklepie w Katowicach na Mikołowskiej

może ktos ma namiary na lekką i miękką balsę?

 

pozdrawiam

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bywam czasem w Riku i przebieram wsrod kilkuset desek balsy i niestety ciezko jest cos znalezc lekkiego. Za pierwszym razem jak bylem to na 300-400 z waga w reku i tak na przymus bo potrzebowalismy wybralem 15 desek. W rzeczywistosci wzialbym 4 gora 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No tak z zakupem porzadnej balsy jest problem

 

w wiekszości sklepów jest balsa mieszana ( byle taniej kupić)

 

ale mialem okazje być w Niemczech i tam poszperać w sklepie modelarskim i doznalem szoku.

np: Balsa 3 mm byla w 4 odmianach a przy cenie kazdej była podana waga tej balsy.

Tak sie sklada ze jak tylko moge to korzystam z balsy GRAUPNERA ta jest w miare jednorodna.

 

 

Tylko kto w Polsce sprzedaje balse Graupnera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaopatruje sie w balse WW w moim sklepie realnym i moim zdaniem mam pelen wybor(miekkie, srednie, twarde). extremalnie lekkiej nie ma ale jest extremalnie twarda w b duzych rozmiarach sprzedawana za grosze jako odpadek. mozna jej spokojnie uzywac zamiast lipy albo sosny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.