Skocz do zawartości

Malowanie/maskowanie modeli piankowych


Andrzej Klos

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, robertus napisał:

spodziewałem się, że oczyści z pudru malowane miejsce, a tu nic...ciekawe jak z przyczepnością farby

 

Ja tez, ale on twierdzi (3:20), ze farba absobuje talk i nawet daje bardziej ostre linie! Nic tylko probowac!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andrzej Klos napisał:

 

Ja tez, ale on twierdzi (3:20), ze farba absobuje talk i nawet daje bardziej ostre linie! Nic tylko probowac!  

I to prawda, kiedy pracowałem w Muzeum Lotnictwa, talk używało się powszechnie - to nie było nasze odkrycie, a pracowników Akademi Sztuk Pięknych w Krakowie, która współpracowała z Muzeum LP.

Kiedy był problem z farbami matowymi do farby błyszczącej dodawało się talku i była matowa.

Talk wypełnia luki pod taśmą i wiąże się z farbą nowo-natryśniętą.

Inna metoda malarzy pokojowych to przylepić taśmę, pomalować kolorem który jest pod taśmą, potem nowym i nie ma podcieków pod taśmę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem uzywac tasmy Tamiya i tez odrywa lakier z modeli piankowych. Problem podobno jest dwojaki:

- producenci model nie czyszcza powierzchni po wyjeciu z formy, ktora zapewne zostala spryskana jakims rozdzielaczem

- producenci nie stosuja warstwy podkladowej

 

Byc moze wystarczy spryskac podkladem ale nikt tego nie robi.  Wyszedl ostatni nowy model HK; Gloster Gladiator i farba odchodzi platami, #218 i inne:

 

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?4152535-NEW!!!!-Durafly-1100mm-Gloster-Gladiator/page15 

 

Na marginesie - Powodzenia dla HK z tym modelem i innymi, model kosztuje w Australii A$350 a przesylka z Hong Kong $470!  Zamkneli sklep HK w Australii.  Zreszta dlugo bede sie zastanawial nad kupnem od nich jakiegokolowiek modelu bo tak jak zawsze przestana go wkrotce produkowac jak rowniez czesci zamienne.  Od roku czekam na smiglo i nowe stateczniki do Spitfire.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.