Skocz do zawartości

Malowanie EPP


Mareq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Akrylami (wodorozcieńczalane), nawet małe przedmioty, fajnie maluje się wałkiem z gąbki (dostępne miniaturowe o szer ok. 5 cm, ale można przyciąc na mniejsze). Jak malować nieco rozcieńczona farbą, to powłoka zdąży się zeszkilć, zanim farba wyschnie i powierzchnia nie zostaje matowa.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystkim można byle by nie rozcieńczane nitrem i innym agresywnym rozpuszczalnikiem.

Z moich doświadczeń wynika że nitro i aceton nie tykają EPP :) Tak jak pisze Swift możesz pomalować akrylowymi - nawet zwykłą farbą do ścian + pigmenty kolorowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystkim można byle by nie rozcieńczane nitrem i innym agresywnym rozpuszczalnikiem.

Z moich doświadczeń wynika że nitro i aceton nie tykają EPP :) Tak jak pisze Swift możesz pomalować akrylowymi - nawet zwykłą farbą do ścian + pigmenty kolorowe :)

 

A no to jeszcze lepiej :)

 

Akrylowe śmierdzą. Przynajmniej te w spray'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem EMAQUA 40 (Polifarb Dębica). Kupiłem białą i od ręki w sklepie dorabiają pigmentem do koloru (kilkaset odcieni w katalogu). Najmniejsza puszka jaką uświadczyłem to 0.5 l. Malowałem drewno, tworzywa i metal. Stal należy jednak zagruntować podkładem antykorozyjnym, bo inaczej rdza wychodzi (woda z farby).

Nie śmierdzi.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.