Skocz do zawartości

Turnigy 9x


sebka34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się trochę do wątku- u mnie jak lotki są lotki na kablu Y i wszystko gra, da się latać. Niestety nie działa  po rozdzieleniu serw lotek na kanał 1 oraz 6 jak proponuje instrukcja. Odbiorniki sprawne, ośmiokanałowe, dla pewności próbowałem na kilku. Co może być przyczyną? Nie ma też reakcji na kanale 5, ani też 7. Może ktoś wie i coś podpowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to Bogusław może być właściwy trop- jutro to sprawdzę, bo faktycznie próbuję to na koncie nieistniejącego już modelu. A wiem, że kiedyś, dawno, udało mi się podłączyć klapy i działały, i chyba lotki też były wtedy rozdzielone. To by poprawiło trochę sytuację w lataniu moim nowym nabytkiem od Jurka Markitona- motoszybowcem 3,4 m z klapami. Z konieczności latam nim tylko z lotkami, a przy jego osiągach klapy to mus. Bo jak wiadomo z termiką są dwa problemy: jak ją znaleźć, a potem z nie uciec. Rozwiązaniem radykalnym będzie przejście na Radiomastera, który cierpliwie czeka, ale tu brak mi jeszcze odbiornika, czytaj kasy na niego... Wracając do poczciwej Turnigy- czy jest możliwość resetu, ale na danym modelu, a nie wszystkiego do stanu początkowego? Albo lepiej nie próbować, bo się dopiero narobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po załączonej instrukcji mniemam, że mowa o standardowym oprogramowaniu TG9X, a nie o przeflaszowanym.

Jeżeli korzystacie z gotowych wbudowanych mikserów to faktycznie to jest coś spaprane w oprogramowaniu i niektóre takie miksery nie chcą działać lub efekty są inne od spodziewanych.

Ja w takich sytuacjach sam robię miksy przy użyciu PROG.MIX i mikserów 1-7 - albo proste sumowanie wejść sterowane przełącznikiem 3 pozycyjnym (miksery 1-5), albo mapowanie wejścia na wyjście przez krzywe (miksery 6 i 7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ma rację wszak oryginalny soft TG9X różni się od przeflaszowanego. Ja w swojej mam ER9X
Natomiast kiedy kupiłem Turnigy przez pewien czas używałem oryginalnie wgranego oprogramowania.
I to co wspomina Andrzej o użyciu PROG. MIX z tego korzystałem i wszystko działało.
Na YT jest fajnie objaśnione przez Richarda Mrazka. Z jego porad również korzystałem z pozytywnym wynikiem
Zamieszczam jeden z wielu filmików, może się komuś przyda ... TG9X co prawda leciwe radio, mimo to jest bardzo wdzięczne.
Na filmiku trzeba zwrócić uwagę bowiem serwa zamontowane na przykładowym modeliku nie są w lustrzanym odbiciu.
więc pewne nastawy trzeba robić odwrotnie.
 




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.