Skocz do zawartości

balsa


staszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukalem troche na forum, ale odpowiedzi na te z pozoru banalne pytania nie znalazłem: Z kąd się bierze balsa? Niby proste "ze sklepu!", ale... Balsa to jakieś tropikalne drzewo więc raczej nie rośnie w Polsce. Jeśli nie w Polsce to gdzieś... daleko. Sklepy modelarskie nie zamawiają 5 desek to fakt więc raczej duzo ale dużo to znaczy tirem?, a "tam daleko" to z kąd się bierze? Idzie grupa drwali na rok w busz i szukają drzew? chyba nie za tem plantacje balsy? też nie bo to byłaby raczej baaardzo długoterminowa inwestycja. Na koniec jeszcze lepsze, jak oni wycinaja deski? :crazy: śladów po laserze niema, a piła tarczową byłoby ciężko wyciąć tak dokładnie, czysto i bez żadnych rowków deskę balsy nie wspominając o np. 0,8mm. Jeśli ktoś zna odpowiedź to prosze o podanie bo moim zdaniem to jest pytanie za 100pkt :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balsa rośnie w Ameryce Północnej i Południowej oraz na Antylach.Im bliżej srodka drzewa,tym balsa jest miększa,im bliżej wierzchu-twardsza.Balsę tnie się taśmowo,lecz nie piłą a papierem.

 

O tym cięciu papierem nie wiedziałem, dasz link gdzie można o tym poczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kiedyś informację o tym, że firma Graupner utrzymuje w Ameryce Południowej specjalne plantacje, na których rośnie balsa.

 

Ja też kiedyś dokopałem się do podobnej wiadomości. Chyba pisali o tym w modelarzu przy okazji artykułu o ilość tam leciu istnienia Graupnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.