Skocz do zawartości

balsa


staszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

:roll: Ja myślałem że zasługuję na miano prawdziwego modelarza,ale teraz widzę że jeszcze nigdy w życiu od podstaw nie zbudowałem modelu :P

 

Wiesz , chodzi mi oto że nie kupujesz modelu ARF czy RTF , lecz materiały i sam robisz model. :wink:

 

Również kupię te nasonka z ciekawości,cena nie wysoka,na początek 5 sztuk.Ciekawe co z tego wyrośnie.

 

 

Tylko uważaj byś dziury w suficie nie miał , po 3-ech lata około 7m wysokości ma te drzewko :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drzewka zrobię Bonsai :)

No ok. 3lata będziesz na krzaczek mały czekał :D Zajmowałem się Bonsai i miałem 3 drzewka: 2klony i 1 brzoze :) Ale to robiłem z drzewek już mających ok. 20cm i przycinałem je tak żeby nadać kształt i dopiero po roku wyglądało to trochę na Bonsai ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drzewka zrobię Bonsai :)

No ok. 3lata będziesz na krzaczek mały czekał :D Zajmowałem się Bonsai i miałem 3 drzewka: 2klony i 1 brzoze :) Ale to robiłem z drzewek już mających ok. 20cm i przycinałem je tak żeby nadać kształt i dopiero po roku wyglądało to trochę na Bonsai ;)

 

 

Niii...

 

Balsa rośnie dużo szybciej niż cokolwiek innego :)

Poza tym, gdzie mi się śpieszy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach PRL dla modelarzy polskich zasadzono balsę na Kubie .Mialo to na celu nie wydawanie dewiz na zakupy w Eqwadorze.Owszem urosla przepiekna balsa ,ale tak twarda i ciezka ze nasza lipa byla lepsza .Dlaczego ,balsa musi miec odpowiednia ilosc wody nie tylko w glebie ale i w powietrzu, scieta tonie tyle zawiera w sobie wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Discovery taki jeden gostek pokazywał jak przetrwać w dżungli, chyba w Wenezueli. Taki typek, co idzie z menażką oraz nożem i je wszystko co mu się nawinie. Doszedł do rzeki, ściął nożem kilkumetrowe pnie balsy i zrobił z nich tratwę. Świeżo ścięta balsa bez problemu pływała sobie po wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osatnio wracając z Sylwestra, pozbierałem leżące na chodniku listewki po petardach. Lekkie drewno, przypominające twardszą balsę. Nie wiem co to za gatunek, ale to może być sosna koreańska. W latch 70-tych, zawodnicy koreańscy startujący w klasie gumówek F1B, w tym ówczesny mistrz swiata, mieli modele wykonane nie z balsy, a z sosny koreańskiej właśnie. Zamiast sadzić balsę z nasion, lepiej zbierać patyki od petard :D

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osatnio wracając z Sylwestra, pozbierałem leżące na chodniku listewki po petardach. Lekkie drewno, przypominające twardszą balsę. Nie wiem co to za gatunek, ale to może być sosna koreańska. W latch 70-tych, zawodnicy koreańscy startujący w klasie gumówek F1B, w tym ówczesny mistrz swiata, mieli modele wykonane nie z balsy, a z sosny koreańskiej właśnie. Zamiast sadzić balsę z nasion, lepiej zbierać patyki od petard :D

PP

 

Te które mi przewinęły się przez ręce były krzywe jak jasny pieron... Raczej nie do użytku w modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osatnio wracając z Sylwestra, pozbierałem leżące na chodniku listewki po petardach. Lekkie drewno, przypominające twardszą balsę. Nie wiem co to za gatunek, ale to może być sosna koreańska. W latch 70-tych, zawodnicy koreańscy startujący w klasie gumówek F1B, w tym ówczesny mistrz swiata, mieli modele wykonane nie z balsy, a z sosny koreańskiej właśnie. Zamiast sadzić balsę z nasion, lepiej zbierać patyki od petard :D

PP

 

Zapomnij. To drewno to zupełne próchno. Wystarczy nimi pomachać, by listewka 6x6 pękła jak ... suchy patyk. Nie wiem co to za gaunek, owszem, przypomina sosnę, ale klasy nie wyższej niż 8-ma. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.