Skocz do zawartości

P-51 ,,Mustang" - jaki napęd?


Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna stałem się posiadaczem P-51 o rozpiętości 1600 mm i wadze 3 kg z serwami i chowanym podwoziem, podobno latał z silnikiem żarowym 15 cm.

Jest zima więc chciałbym go doprowadzić do stanu lotnego i mam pytanie jaki silnik do takiego modelu czy spalina, ale jaki - moje doświadczenie z tymi silnikami słabe, więc myślę nad

elektrykiem, ale coś z tymi silnikami kiepsko po sklepach, więc prośba do doświadczonych modelarzy o podpowiedź.

W załączeniu zdjęcia P-51.P-51-1.thumb.JPG.236b99d2608ca9a159c440de8535a7f6.JPG

P-51-pod.jpg

P-51-sk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, najmniejszy z serii GA Dualsky (bardzo lubię silniki tej firmy, szczególnie właśnie serii GA)

https://nastik.pl/produkt/dualsky-ga1500-5-kv500-1500w/

Ale poszuakłbym jeszcze czegoś lżejszego, mam na myśli OSy elektryczne, chyba z tego co mnie pamięć nie myli były w ofercie silniki odrobinę lżejsze, o wystarczającej mocy do napędu modelu 3kg (pytanie czy te 3 kg to bez silnika, czy z planowanym silnikiem, regulatorem i baterią? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się zastanowić ponieważ elektryfikacja takiego Mustanga jak dla  dla mnie robi się już droga 

Silnik 300zl

Regulator 169zl

Bateria 400-550 zł ( sls)

I robi się koszt około 1000 zł

W tej kwocie to już można silnik żarowy zakupić z osprzętem.

No ale muszą się wypowiedzieć Panowie od spalin jeszcze 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze nie musisz kupowac super renomowanych silnikow elektrycznych.  Silniki od HobbyKing sa calkiem niezle.

Podalem ostatnio w temacie Zlin 212 material jak dobrac silnik elektryczny do modelu.

Akumulator kupisz raz na kilka lat a benzyne musisz ciagle dokupywac.  No i smierdzi 😁.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.