Skocz do zawartości

Konkurencja cenowa...


Dj.

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzcie tu: http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=162_163&products_id=3855

 

i to samo tu: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5994

 

Tylko dlatego że RCScorpion jest przedstawicielem Futaby ma od razu ceny z bardzo górnej półki...

Ciekawe kiedy ustanie sprzedaż w niektórych sklepach ze wzgledu na osiągniecie "cen absurdu", tak wiadomo uniwersalne słowo "kryzys " tłumaczy wszystko(?) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, troche taniej... Robi sie tak jak za moich młodych lat , w składnicy harcerskiej młodzież kupowała jaskółki, latawce i inne listewkowe wyroby - rc było owszem, ale dla zamknietej grupy ludzi i za astronomiczne kwoty... Wiadomo był deficyt wszystkiego.., kryzys(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to nie taka wymówka. Ceny rosną mimowolnie ponieważ kurs waluty nie jest korzystny ani dla nas ani dla właścicieli sklepów modelarskich.

 

Sprawa jest poważna moim zdaniem - ponieważ właściciele sklepów niechętnie w chwili obecnej uzupełniają stan magazynowy. Oznacza to że nie tylko będziemy kupować drożej ale i na zamówienie przynajmniej jeszcze przez jakiś czas. Niestabilny kurs to nie pewność w interesach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze były sklepy tańsze i droższe. Ogólnie jednak można stwierdzić że ceny rosną szczególnie w sklepach tańszych tych bardziej popularnych. W modele.sklep ceny skoczyły stosunkowo wcześnie i to dość kosmicznie, rosną w Nastik, w cyber-fly. Każdy sklep ma też swojego klienta. Przecież funkcjonują i te tanie sklepy i te drogie.

 

O spadek cen szczególnie też nie ma się co martwić bowiem dziś kupowanie za granicą jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jeśli nie obniżą cen (po wzmocnieniu złotego) - stracą pewien procent klientów na rzecz sklepów zagranicznych, moim zdaniem ten procent może być bolesny. Dla wielu bowiem najważniejsza jest jednak cena i nikt nie lubi przepłacać.

 

Prawie przez cały zeszły rok przeliczano walutę bezpiecznie w granicach 3,50zł->1Euro. Teraz jest to ok 5zł->1Euro. No jest to jednak różnica spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jeden strony zle, że wymieniłem euro zaraz po powrocie z NL w pazdzierniku za 3.4zł a z drugiej dobrze bo nakupiłem sprzetu jeszcze po niskich cenach chociaż 2 klocki jestem w plecy. Tragedia jak sie patrz modele które kosztowały 999zł ksztują 1299zł

 

Marcin133 a jak chcesz kupic w zagranicznym sklepie kiedy euro stoi 4.8zł a stało 3.1 w wakacje.Może kupisz w Chinach za dolce, ale to już jest towar zupełnie innych firm niz w PL serwa Hitec na Hobby city nie dostaniesz wszystko to zamienniki gorszej jakości.W chnach teraz warto jeszcze kupowac pakiety lipo te wieksze 5-6S wychodzą około 200zł sztuka gdzie w PL od 330-500zł a jakosciowo nie jest zle miałem kilka i o dziwo smigały długo, ale wiadomo nie ma co porównywac do flight power czy fully max :P

 

No dobra , ale w tym sklepie (podobno hurtownia) to już przesada http://scorpio-polska.pl/podrobnosti_prehled.php?kod=AR01000F8029A&kat_id=130&kat_typ=0 .Odkąd pamiętam są tam takie ceny.

 

czyli Scorpio jest teraz najlepszy wszędzie ceny rosną a u nich wszystko po staremu no to jest to :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapominasz o jednym :D cło i podatki są w % więc one też znacznie wzrastają a sklepy niestety je płacą

 

Nie zapomniałem :) to oczywiste i też ma to wiele wspólnego z kursem waluty.

 

radek872 - jestem marcin133 nie 123 :) chyba mnie nie zrozumiałeś.

 

Nie piszę o kupowaniu chińszczyzny i nie piszę też o kupowaniu teraz pisałem na temat obawy wojtassa:

 

Taaa bo dolar i euro rośnie... Ciekawe czy tak samo prędko obniżają ceny jak spada :crazy:

 

Dziś zakup wspomnianego wyżej odbiornika za granicą choćby tu wraz z przesyłką do Polski to 97,08$ czyli na dzień dzisiejszy to ok 360zł. Oferty naszych sklepów w takiej sytuacji są korzystne chodź nie wiadomo czy aktualne! Wojtass pyta czy ceny spadną w polskich sklepach jeśli dolar "spadnie". Ja pisałem o tej sytuacji że to całkiem możliwe ponieważ w innym przypadku sklep za granicą może wypadać zdecydowanie korzystniej. Zresztą - ten sam powód powoduje to - że na chwile obecną sklepy wstrzymują się z uzupełnianiem braków magazynowych i zmieniają formę sprzedaży o czym pisałem wyżej. Nie chcą zapychać magazynów za drogiego dolara i euro bo co jeśli tak słaba złotówka to jedynie stan przejściowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to z innej strony, że jesli euro dzis stoi 4.8zł to nie wykluczone, że w maju będzie 6zł w tej sytuacji nie jeden sprzedawca ma dobrą zagadke zamówic i zarobić a moze strace bo kurs spadnie Logiczne,że euro zacznie spadać bo jesli przesledzisz kurs euro czy dolara na przestrzeni lat to jest to zygzak jaki robiło sie w przedszkolu pytanie tylko kiedy ten zygzak z szczytu zacznie opadać i czy wtedy produkty które zostaną na magazynach ktoś jeszcze będzie kupować i tu jest pies pogrzebany.Kryzys dopada wszystkich :rotfl: może to i kara dla modele sklep które na mojego maila dalej nie odpisuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Faktycznie, z tym wzrostem cen jestem w szoku :shock:

Dwa dni temu kupiłem w Cyber -fly Easy Stara za 224 PLN. Dzisiaj wchodzę na stronę i widzę 289 PLN! http://www.cyber-fly.pl/kategoria4.html

Podobnie jest z Elektro Juniorem, którego 3 miesiące temu kupiłem za około 330 PLN, a teraz jest w cenie 487 :shock:

No cóż, sprzedawcom się nie dziwię, ale smutno, że nasze hobby robi się coraz droższe :(

Wypada mieć nadzieję, że złotówka wkrótce się umocni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Tak na marginesie , wyczytałem że RCSkorpion został wyłącznym przedstawicielem Futaba-Robbe w Polsce, więc chyba teraz mają obowiązek tłumaczenia instrukcji do sprzętu w/w firmy na nasz język?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie , wyczytałem że RCSkorpion został wyłącznym przedstawicielem Futaba-Robbe w Polsce, więc chyba teraz mają obowiązek tłumaczenia instrukcji do sprzętu w/w firmy na nasz język?

jeśli chodzi o to, to nie ma znaczenia czy jest czy nie. Każdy produkt sprzedawany w Polsce ma mieć polską instrukcje, i za to odpowiada sprzedawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieciekawą informacje, myśle że to dopiero początek ... Powoli zaczyna wychodzic ze optymalny model bedziemy robic ze sklejki 5mm i modele beda miały po 2-2,5m a beda kosztowały tyle samo co te piankowe które pewnie jeszcze troche podskoczą na cenie... Ale zostaje nam nasze ulubione UH ale nie wszystko tam można dostać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie mów tak głośno o tym bo i producenci sklejki ceny podniosą :x

A swoją drogą to w niektórych sklepach modelarskich strasznie często są dostawy :D

Ceny zmieniają się z dnia na dzień.............

Musi być to strasznie dobry biznes skoro rotacja towaru jest tak duża................ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.