Skocz do zawartości

Jaką ładowarkę wybrać?


KuBuS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualnie posiadam ładowarkę SkyRC iMax B6 60W i chciałbym wymienić ją na coś mocniejszego, początkowo zastanawiałem się na Turnigy Accucel-6 ponieważ Accucel 8150 jest praktycznie niedostępna, a C150 wygląda mi na ładowarkę niskiej jakości.. Stąd zastanawiałem się nad Accucel-6 ale to tylko 80W..  Rozglądałem się za jakąś w okolicy 150W mogłaby być bez wbudowanego zasilacza ale chciałem coś z napięciem wejściowym DC większym niż 18V.. Na forum wyczytałem, że polecane są ISDT Q8 oraz HOTA P6, chciałbym zapytać, czy mogę trafić na jakieś podróbki tego niskiej jakości? czy można np. śmiało zamawiać z Aliexpress? I chciałbym dopytać użytkowników tych ładowarek czy w przypadku ładowania Li-ion powiedzmy pakiet 5s konieczne jest podłączenie do złącza balansującego, czy nie trzeba i ładowarka będzie ładować jak podłącze tylko przewody zasilające + i - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Granacik napisał:

Jakiej pojemności pakiety chcesz ładować?

iMax używałem do np. CNHL MiniStar 1500mAh 4s; LiPo 2200mAh 2s.. Ale teraz chciałbym za pomocą tej ładowarki ładować też gotową baterię z wbudowanym balanserem LiIon 5s 4Ah i może jeszcze o trochę większej pojemności...

 

46 minut temu, Francka napisał:

ISDT  to najlepsze ładowarki uniwersalne  . Dobierz taką jaka Ci odpowiada  wiekszość  potrzebuje  osobnego zasilacza .

 

ISDT 608AC ma wbudowany zailacz.

 

Ładowanie bez balansera jest niebezpieczne .

 

Chciałbym używać też tej ładowarki do ładowania pakietu baterii z wbudowanym balanserem gdzie wyprowadzone są tylko wyjścia + i -.. Do tej pory sprawdzał się ten sposób ładowania przy użyciu iMax B6: w trybie Charge wystarczyło podłączenie przewodów zasilających i nie trzebabyło podłączać do tej ładowarki tego dodatkowego przewodu do balansowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna jest ToolkitRC M8S do 8s i 18A ciągłego. Mam dwie. U mnie ładują grube amperogodziny. Tylko ostrożnie z małymi pakietami poniżej 500mAh. Troszkę zawyża prąd. Dla większych pakietów nieodczuwalne. Ma kilka bajerów w tym rozładowanie w trybie reverse.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Granacik napisał:

Fajna jest ToolkitRC M8S do 8s i 18A ciągłego. Mam dwie. U mnie ładują grube amperogodziny. Tylko ostrożnie z małymi pakietami poniżej 500mAh. Troszkę zawyża prąd. Dla większych pakietów nieodczuwalne. Ma kilka bajerów w tym rozładowanie w trybie reverse.  

Teraz mam jeszcze większy dylemat 😂 bo też mnie zaciekawiła... Dodam, że cenię również opcję regulowanego zasilacza - fajna sprawa jak w terenie potrzebne jest zasilanie o danej wartości - dlatego zależy mi, żeby napięcie wejściowe było powyżej 20V wtedy z pakietu 5s/6s można wykrzesać sporo prądu o dowolnej(oczywiście z zakresu pracy) wartości napięcia ;) 
Też fajna dodatkowa opcja z PWM.PPM.SBUS... ! ;))
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Wszystkie trzy wyżej wymienione. Najlepiej mi się sprawuje HOTA. ISDT też fajna, bardziej bajerancka , ToolkitRC trochę niedopracowana, optycznie też. Zasilacz mam impulsowy, regulowany, ustawiony na 26V. Przy ładowaniach nie musisz używać balansera. Hota pyta, czy chcesz bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, zdecydowałęm się na ToolkitRC model M9 udało się wyrwać w dobrej cenie właśnie przyszła paczka i jestem po pierwszym uruchomieniu, warto zrobić aktualizację do wersji "ToolkitRC M9 V1.06" - na tą chwilę najnowsza, w wersji V1.05 rozwiązano problem ze skaczącym kursorem podczas przewijania rolką w lewo - ładowarkę otrzymałem z wersją firmware V1.04 i faktycznie dość często się to objawiało!
Teraz widzę, że kolejną ładowarką na jaką bym się zdecydował byłaby wersja Dual z wbudowanym zasilaczem AC... ale fakt, że cena x2..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.