Skocz do zawartości

extra 50 cc


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie posiada ktos z was ten model

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8300&Product_Name=CMPro_Extra_300L_50cc_3D_ARF_(USA_Warehouse)

jesli tak to chcialbym sie dowiedziec cos wiecej na jego temat jak sie zachowuje w locie ogolnie jak jest wykonany , bo np. podwozie wyglada troche slabo , a zastanawialem sie nad jego kupnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał ten model i nie był zadowolony, przy pierwszym locie, a własciwie przy lądowaniu, samolot przepadł a nie miał jakiejś strasznie małej predkości ani nie został przeciągniety. Podwozie wymaga modyfikacji, urwie po pierwszym lądowaniu jak nie w pierwszym to w drugim :D

Ogólnie nie był zadowolony. Pozbył sie go.

 

Z drugiej strony recenzja jest w Wimarex-ie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model.Latam na dl50.Waga 6,5 kg(więc nie cegła) :D

Wystarczy model starannie złożyć (ustawić kąty),wyważyć,założyć odpowiednie śruby do podwozia(większe są otwory w podwoziu co powoduje luz i uszkodzenia podczas lądowania)i można latać.Mnie ten model nie sprawia żadnych kłopotów(do 3D się nie nadaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z extrami tej firmy jest taki, że skrzydła są zbyt wysunięte do przodu i praktycznie nierealnie jest go wywazyć na tylne SC. Gdyby przesunąc srzydła o 2-3 cm w tył byłoby spoko. A tak mamy model który jest cięzki, przepada i jest niestabilny... niestety bo za taką cene niejeden by się pokusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z extrami tej firmy jest taki, że skrzydła są zbyt wysunięte do przodu i praktycznie nierealnie jest go wywazyć na tylne SC. Gdyby przesunąc srzydła o 2-3 cm w tył byłoby spoko. A tak mamy model który jest cięzki, przepada i jest niestabilny... niestety bo za taką cene niejeden by się pokusił.

 

Przesunięcie skrzydeł do tyłu pogorszyłoby jeszcze problem a nie polepszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekty nie sa najgorsze chociaż troche brakuje do lepszych firm większy problem to materiał z których sa robione te modele sklejka bardzo ciężka :o

 

PS każdy towar znajdzie nabywce a CM pro nie oszukuje pisze ze obciązenie 100g/dm w modelu 1.4m i tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem kiedyś ten model - trafił mi się okazyjnie jako szybka do transportu "zapchajdziura". Z zdz40 można było zrobić podstawę 3D - pod warunkiem że się za bardzo nie zwolniło, ale model nie przepadał szczególnie. Z zawisem można było popróbować - ale tu się kłaniały za małe lotki i model ciągle się kręcił. Za to bardzo poprawny w żylecie (duże stery) Z wyważeniem nie było problemu. Jakość wykonania... hmmm... Ten rodzaj laminatu nazwaliśmy "ryżowym" podwozie wytrzymywało lądowania jedynie idealne - bo węgiel z goleni miał wytrzymałość grafitowych wkładów do olówków - to chyba jedne co mogło nazwać to podwozię węglowym. Generalnie jest to zabawka którą można się pobawić z braku czegoś innego pod ręką, bynajmniej nie uczyć się na tym latać - kupić tylko wtedy kiedy naprawdę można dostać za pół darmo i liczyć się z tym że trzeba kadłub co chwila wzmacniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się... ja go miałem w czasie kiedy kosztował chyba prawie 1300zł... wtedy właśnie kupiłem go za taką kwotę jak teraz kosztuje... Wtedy to był jedyny 2m z cmpro - teraz można chyba kupić drewnianego edga - pewnie będzie tak samo latał - ale na pewno łatwiej będzie z naprawą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze, że napewno nie zainwestowałbym w żaden model powyżej dwóch metrów zorbiony z patyczków... chocby nawet miał świetne właściwości lotne ale jednak chciałbym móc sobie podnieśc model normlanie nie bojąc się, że złamie mi się w rękach, albo ze palec przejdzie mi przez folię... masakra :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.