Skocz do zawartości

Odbiornik E-sky


cinekjo11

Rekomendowane odpowiedzi

Numerki?

To są raczej kanały :)

Nie możesz podłaczyć tego losowo.

Każdy drążek na nadajniku odpowiada kanałowi w odbiorniku.

U mnie w nadajniku mode2 jest:

Lewy drążek (gaz i ster kierunku)

Gaz - kanał 3 (pionowo)

Kierunek - kanał 4 (poziomo)

 

Prawy drążek (lotki i wysokość):

Lotki - kanał 1 (poziomo

Wysokość - kanał 2 (pionowo)

 

Chyba o to chodzi ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w temacie o RWD było zdjęcie pinów odbiornika i opis kanałów.Ew.google strona E-sky i w manualach jest opis.

Malker super opisałeś tylko te numerki nie tak,sprawdź w instrukcji.(znów się czepiam ale nie piszcie postów które nic nie wnoszą a ręcz gmatwają wszystko,bo liczycie na pomógł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mode nie ma żadnego znaczenia! po co je podajecie?

 

Zasilanie podepnij pod ostatni możliwy a 1,2,3,4 podłączaj serwo i ruszaj drągiem - będziesz wiedział jaka funkcja na jakim kanale - prościej już nie da.

 

Jaka funkcja na jakim kanale zależy od aparatury lecz nie od mode. Najczęściej jest tak: 1 - lotki, 2-wysokość, 3-gaz, 4-kierunek, 5-podwozie, 6-klapy.

 

Kanał 1 i 2 bywa często zamieniony. Inne kombinacje bardzo rzadko spotykane. Jeśli wykorzystujesz wszystkie 6 wejść odbiornika zasilanie podpinasz przez kabel Y dowolnie razem z serwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzieży, najpierw ortografia i interpunkcja, potem grzecznie i jak kultura nakazuje.

 

Co do pytania z tematu:

 

Podłącz komplet i sam sprawdź jaki kanał przypisany jest jakiemu drążkowi, serwa i ew. regulator pod kanały 1-4, ew. zasilanie pod 5-6. Różni producenci mają różne standardy, ja obstawiam jak Marcin mówi.

 

BTW. Mody są 4 jakby ktoś nie wiedział. Ogółem "powinno się" latać na kombinacji SK + SW na jednym drążku a gaz i lotki na drugim; logiczne wydaje mi się że gaz bedzie na drążku bez sprężynki.

 

W sumie przepisałem co powiedział nie wliczając pierwszego i ostatniego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko, że na apce E-sky i na tym samym odbiorniku, mam 2-wysokość, 3 - gaz (regulator silnika), 4 - kierunek 6(B) lotki. 1 i 5 wolne. Z kolei na Graupnerze MX16, mogę sobie przypisać dowolny kanał pod dowolne wyjście odbiornika, tylko coś mi ten 6(B) nie bardzo działa i musiałem przepiąć lotki na 5.

Natomist metoda Marcina, jest jak najbardziej solidna. Podłączasz jedno, nawet puste serwo pod dowolny kanał i ruszasz drążkami. Kilka ruchów i wiesz, który drążek, którym kanałem steruje. Reszta - to już twoja inwencja i wola.

 

Ertman - a ja, logicznie rzecz biorąc wolę jak w prawdziwym samolocie - lotki i wysokość na jednym drążku. :P Co modelarz to obyczaj. :D Twoja metoda jest z kolei dobra np. do Zefirka bez lotek, czy innej podobnej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo tak latałem jak piszesz Adrian bo uczyłem się na szybowcu 2k z aparatura 2k. Zawsze był SW po lewej i SK po prawej. Długo też tak latałem na 4k aparaturze ale posmakowałem Lotki + Gaz i tak mi jest dużo łatwiej :D

 

Dlaczego ??

 

Bo większość zakrętów wykonujemy na lotkach a rozdzielenie tego na 2 drążki powoduje to że lepiej wczuwam się w samolot bo moje pierwotne nawyki zakręcania prawą ręką i zaciągania lewą [wysokością] w pochyleniu są "nie do oduczenia" ... No i łatwiej mi się kontruje zakręt kierunkiem z wysokością. Co nie znaczy ze sobie z trenerkiem w każdym modzie nie poradzę chociaż czasami zdarzają mi się błędy - całe szczęście wysoko przy lądowaniu jak to z trenerkiem lądują same o ile są dobrze ustawione :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie próbujcie udowadniać które mode jest lepsze! :D

 

Tak wiele na ten temat zostało już spisane i jeszcze nic jednoznacznego nie wynikło i zapewne jeszcze dłuuuuugo nie wyniknie :)

 

Po to wymyślono różne ustawienia funkcji na drągach aby każdy mógł wybrać to co we własnej opinii wydaje mu się odpowiednie, to co pasuje do własnych predyspozycji.

 

Nie istnieje jedno, słuszne, mistrzowskie mode niestety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.