Skocz do zawartości

Graupner MC


Amadeusz_Modelarz
 Udostępnij

Graupner  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki nadajnik byście wybrali

    • Graupner MC 28
    • Graupner MC 32


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Myślę nad zmianą nadajnika z Graupner MX 12, ponieważ 6 kanałów do bardziej zaawansowanych modeli to mało. Nie chcę przechodzić na inny systemu, ponieważ mam kilka odbiorników graupner. Zastanawiam się nad aparaturą graupner z serii MC, model 28 lub 32. Używa ktoś jakąś z tych aparatur? Jakie odczucia, i jaka według Was jest bardziej korzystną opcją. Ma ktoś w aparaturze przełączniki w gałkach. Jak się sprawdzają, czy nie przełącza się ich przypadkowo podczas sterowania modelem. Z góry dzięki za podpowiedzi.

1016617242_Beztytuu.thumb.png.19856f13b1ca5e2cb52e1bfd4bdbfd4d.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2023 o 16:11, Amadeusz_Modelarz napisał:

....Ma ktoś w aparaturze przełączniki w gałkach. Jak się sprawdzają, czy nie przełącza się ich przypadkowo podczas sterowania modelem.....

 

Sprawdzaja sie dobrze i nie ma mowy o przypadkowym przelaczeniu w trakcie lotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MC-32 miałem na lewym drągu przycisk chwilowy i używałem go do odsłuchu wybranych komunikatów telemetrii a na prawym drągu przełącznik dwupozycyjny który miał zastosowania różne w zależności od modelu np. uruchamiał hamulce płytowe w modelu motoszybowca. Latam w mode 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2023 o 21:47, Amadeusz_Modelarz napisał:

Tak myślałem, że większość osób powie ,że przełączniki się sprawdzają. A czy ktoś używał któryś z tych nadajników?

 

Ja. Intensywnie od wieki lat 😀 przełączniki używam bardzo często. Z zasady je się używa do zmian faz lotu w sposób szybki i bezproblemowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2023 o 12:53, Ryszard_I napisał:

W MC-32 miałem na lewym drągu przycisk chwilowy i używałem go do odsłuchu wybranych komunikatów telemetrii a na prawym drągu przełącznik dwupozycyjny który miał zastosowania różne w zależności od modelu np. uruchamiał hamulce płytowe w modelu motoszybowca. Latam w mode 1. 

Czyli polecasz MC 32? Ja właśnie nie wiem czy lepszym wyborem jest MC 32 czy MC 28

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, motfil napisał:

MC 32 już nie ma , a MC 28 nie posiada przełączników w drążku .

Wiem, ale są dostępne używane. A co do przełączników w drążkach, widziałem, że można dokupić samą gałkę z przełącznikiem i wymienić samumu. Robił ktoś tak?

https://www.rc4max.com/przycisk-r-w-przelaczniku-recznym-1-szt?

https://www.rc4max.com/przelacznik-dwupozycyjny-w-drazku-1-szt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.