Skocz do zawartości

Modyfikacja 35 Mhz na 2,4 GHz


Ireks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mama taki pomysł przeróbki nadajnika MPX 3030 35MHz na 2,4 GHz ale na z wykorzystaniem modułu BETAFPV 1W ELRS od np. Radiomaster 16TX.

Napiszcie czy w ogóle jest to możliwe do zrealizowania, może ktoś z czymś podobnym miał do czynienia ? 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii mechanicznej nie ma żadnego problemu, tylko zastanawiam się czy taki moduł BETAFPV 1W ELRS, który pracuje w nadajnikach na 2,4 GHz skonstruowanych na taką częstotliwość

fabrycznie, będzie mógł być "wysterowany" sygnałem PPM z nadajnika skonstruowanego do pracy pierwotnie na 35 MHz i jako całość zadziała ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa konfiguracja

Expressrs wykorzystuje protokół szeregowy Crossfire (AKA protokół CRSF) do komunikacji między nadajnik radiowy i moduł TX. Więc upewnij się, że nadajnik radiowy obsługuje protokół szeregowy CRSF. Używamy nadajnik radiowy z systemem OpenTX, aby pokazać, jak skonfigurować protokół CRSF i skrypt LUA. Aby To ustawić, w systemie OpenTX wprowadź ustawienia modelu, a na karcie "konfiguracja modelu" wyłącz "wewnętrzny RF". Następnie włącz "zewnętrzny RF" i wybierz "CRSF" jako protokół.

 

 

 

 

 

lrs3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j

10 godzin temu, Ireks napisał:

Większość tak zrobiła ze względu na bezpieczeństwo i inne możliwości dostępne w 2,4 GHz.

jakie większe bezpieczeństwo ?  używam obu systemów (35MHz i 2,4GHz)   i przez ostatnie lata więcej zakłóceń miałem na 2,4...

2,4 bezpieczniejszy jest tylko pod jednym względem -nie ma ryzyka, że ktoś "wejdzie na ten sam kanał"  -kiedyś  na 35 czy 40 to się zdarzało -ale teraz ? wszyscy przeszli na 'super duper 2,4"  i najbliższy inny nadajnik w starym systemie prawdopodobnie  znajdzie się kilkakadziesiąt km od Ciebie...   (no chyba, że latasz pod Skierniewicami -to możesz trafić na mnie  😁    )

 

2,4  przelecisz za krzaczkiem czy drzewem --model spadnie... wleci w chmury  i cuda.  jakieś radiolinie, transmisje monitoringów przemysłowych -zakłucają....

 

a tzw "inne możliwości"   niby jakie jeśli dorzuca się nowy moduł  jako rozszerzenie starego radia ?  owszem telemetria fajna jest ( ja tylko z tego powodu używam 2,4)  jednak trzeba mieć kompatybilny cały system.

do starego dobrego radia 35MHz chcesz podłączyć moduł 2,4 "po taniości" i  używać  "tanich" odbiorników ?    gdzie tu poprawa mozliwości ? co niby dojdzie czego nie miałeś w starym MPX na 35 ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.