Skocz do zawartości

GuEvAn-2200


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest dopiero tempo pracy, wczoraj rysował a dziś już wyciął i kadłub poskładał na sucho. Filmik obejrzałem , nic nie rozumiem co mówisz ale w tym przypadku bariera językowa nie ma znaczenia bo i tak wiem co pokazujesz i co zrobiłeś i co jeszcze będziesz robił. A formy do zrobienia maski i szyby masz? czy będziesz robił? bo jak będziesz robił to chyba trochę z tym ugrzęźniesz. no ale tempo pracy to masz imponujące i ten model będzie wiosną latał.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, enter1978 napisał:

Filmik obejrzałem , nic nie rozumiem co mówisz ale w tym przypadku bariera językowa nie ma znaczenia bo i tak wiem co pokazujesz i co zrobiłeś i co jeszcze będziesz robił

Właśnie jak ma się wspólną pasję, tak jak modelarstwo to można się zrozumieć nie znając języków obcych. 

Wiem, że się da bo widać to w Twoim przypadku, tak jak i na imac w Lesznie z @Aresrozmawialiśmy z pilotami z różnych kraii europy i nie tylko i dało radę się jakoś zrozumieć.

Co do pracy nad modelem to tempo zaskakująco szybkie.

Powodzenia

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, chcę trochę doprecyzować, nie chcę wyjść na oszusta.

 Projekty takie jak mój nie róbiç się tydzień czasu, zajęło mi to około trzech miesięcy, budowa samolotu około pół roku w spokojnym tempie. Samolot jest już prawie gotowy i jak zauważył Wiesiek, konstrukcja zatrzymała się przy szybce i masce, mam z tym pewne trudności, z tymi kompozytami nie umiem się oswoić, ale mam nadzieję, że jakoś do wiosny uda mi się to ogarnąć

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krasniybaron napisał:

Witam Panów, chcę trochę doprecyzować, nie chcę wyjść na oszusta.

Nie no myślę że nikt nie pomyślał że narysowałeś model w 3 dni, to czasochłonna praca i tak myślałem że rysowałeś to wcześniej a gdy kończyłeś pracę na komputerze to zacząłeś publikować efekty, reszta tez jest spójna bo wycięcie kadłuba i złożenie go na sucho da się ogarnąć w jeden dzień. Kadłub złożyć na sucho to jest szybka robota więcej czasu chyba zajmuje powyjmowanie odpadów z sklejki z ażurowanych elementów.

W sumie to jeszcze lepiej że model już prawie gotowy , to znaczy że masz kompletną galerię zdjęć i pewnie będziesz często wrzucał postępy z budowy.

Pół roku budowałeś model, to chyba taki normalny czas , choć nie doczytałem jaka to rozpiętość bo to też ma znaczenie , ja osobiście model 2,2m buduję 1,5 miesiąca ale nie jest to budowa na spokojnie pracuje krótko ale bardzo często, model 2,4m budowałem 2,5 miesiąca i w tym czasie był zbudowany gotowy model wyposażony i gotowy do lotu ale ta budowa nie była ani trochę na spokojnie , budowałem w każdej wolnej chwili i na budowę poświęcałem dość dużo czasu, model 2,7m to w ogóle jak dla mnie niewykonalny w miesiąc czy dwa tu pół roku trzeba liczyć i to nie na spokojnie, taki duży model aby zrobić w pół roku to trzeba zagęszczać ruchy.

Mnie ostatnio trochę umęczyła budowa, zapał zanikł , wczoraj poszedłem do modelarni ale tak mi się nie chciało robić że nie zrobiłem nic dociąłem szybę kabinki i poznaczyłem pozycję jak ma być przyklejona i to wszystko.

Tak że ja teraz nic nie robię bo mi się nie chce , to chętnie będę oglądał twoje zmagania z modelem.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.