Skocz do zawartości

EDGE 540


Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś mnie naszło na coś 3D (następce turboravena):

 

947aee80.jpg

c5caee73.jpg

 

 

 

Stan w 100% surowy (jezscze przed szlifowaniem) Jestem zły na siebie, bo wyciąłem otwory na "boczny kadłub" 6mm a depron mam 5mm :crazy: Ale już mam pomysł jak to zatuszować :mrgreen: [o tym później, po złożeniu go w całość]

 

PS: Rozpiętość 98cm :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po prostu zalej te otwory uhu porem do styropianu i będzie elegancko, model nabierze sztywności a klej z tego co pamiętam jest przezroczysty i jak się go chce usunąć to nie ma z tym problemu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam uhu por, niestety wszystko kleje polimerem :shock: Ale daje radę... Rzeczy "maskujące" które chcę dodać to będą takie "podłużniki" z depronu [3mm o ile znajdę, jak nie to 5mm] usztywniające i ustawiające poprawnie konstrukcję... Chyba wiadomo o co chodzi, dojdzie max 20g na tym a model będzie bardzo sztywny :mrgreen:

 

PS: gruchu124 skoro jest przezroczysty to rzeczywiście mi zamaskuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zalej te otwory uhu porem do styropianu i będzie elegancko, model nabierze sztywności a klej z tego co pamiętam jest przezroczysty i jak się go chce usunąć to nie ma z tym problemu. :wink:

 

Co jak co ale ta rada Ci nie wyszła.

 

Uhu por nie nadaje się w żadnym wypadku jako wypełniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wojtass_nt gdybyś zrobił 7 shock'ów wiedział byś o czym mówię, nie mówię że się on nadaje do zalewania nie wiadomo jak wielkich dziur, chodzi mi tutaj o miejsce łączenia poziomej części kadłuba z dolną częścią kadłuba pionowego [ chyba w miarę zrozumiale :wink: ] Obrazek :

94070ac4144b3fdcm.jpg

 

 

Ja tak robię i kadłub jest baaaaaardzo sztywny. Nawet przy bardzo szybkim rolling harier się nie gnie. Ja bym jeszcze dał zastrzały pomiędzy kierunkiem a wysokością. (w końcu ten model ma być do 3d więc musi być sztywny)

 

S: gruchu124 skoro jest przezroczysty to rzeczywiście mi zamaskuje :roll:

 

No chyba że ten model będzie to oglądania pod lupą zamiast do latania :wink: w locie to gwarantuje tobie, że nie dojrzysz że tam się znajduje klej. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barlu - dotnij paski 1mm z depronu i wklej, albo poliuretan zostaje.

Albo - plaskownik weglowy - wagowo w miare, a i sztywnosci nabierze ;) .

 

No właśnie myślałem nad paskami albo nad "podłużnikami" z depronu. Przykleję paski 5x5mm i zeszlifuje. Tak będzie ładnie :lol: [węglowych płaskowników nie mam]

 

A chciałem zrobić tak:

e3159c0a.bmp

 

A robię tak [nie nada to wiele sztywności, o ile coś nada, ale wyglądać będzie OK]:

2221fc44.bmp

 

EDIT: Jednak zrobię te pierwsze, gdyż kadłub się lekko zwichrował i muszę go naprostować czymś :twisted:

 

 

EDIT 2:

Doszło parę nowinek, tak wygląda model w stanie 80%, gdyż stery są jezscze nie przymocowane i nie zeszlifowane odpowiednio [tylko do zdjęcia przyczepione], oraz boczki wzmacniające będę musiał jakoś oszlifować by to wyglądało. Jeszcze pozostało także, łoże silnika do wycięcia i wklejenia oraz ostateczna kosmetyka po wyschnięciu w 100% kleju :faja: Myślę jutro to skończyć...

3644b087.jpg

950eb5a8.jpg

67cda979.jpg

 

Dziwi mnie jeden mankament, który już pewnie zauważyliście, są to szczeliny miedzy lotkami. Skalowałem cały model, a wyszło mi tak, mimo iż lotki też zostały odpowiednio wyskalowane [nie mogłem pominąc bo by cały model wyszedł niewymiarowo]. Nie wiem co się stało, ale zostawię tak. Nie jest to makieta, jeśli w locie się nie sprawdzą wytnę nowe.

8d7c3afd.jpg

 

PS: dziś może naklejki sobie przykleję niektóre jeszcze :devil:

 

PS2: Samym rowingiem dam rade wzmocnić statecznik poziomy? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jeśli depronu starczy wytnę nowe, jak nie, będę musiał jakoś "dosztukować" :mrgreen: [dotnę tę część węższą, bo będą te lotki za szerokie i będzie niezgrabny model]

 

EDIT: Lotki będą nowe i tak jak mówię nie szersza cześć będzie wydłużona a węższa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam-możesz podać nazwę handlową tych paneli? Szukam tego kolorku, bo mi do innego modelu brakuje, ale kupiłem go kiedyś przypadkiem i nie zapytałem o nazwę i producenta. A teraz szukam takiego pomarańczowego... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam, chciałem zapytać ojca ale jego nie ma cały dzień.

 

Model dziś chciałem odznaczyć, by łatwiej się latało, wyszły z tego dwie rzeczy:

 

1) Tak ro wygląda od spodu:

 

4b7b0cb2.jpg

 

2) Przy naklejaniu tak manewrowałem że łokciem uderzyłem na tyle mocno w statecznik że się urwał :evil: Sklejony i wzmocniony 2. pręcikami węglowymi:

182f77db.jpg

 

[po wyschnięciu postaram się to bardzie zatuszować, mimo iż z odległości 30cm nie widać ani trochę. A boczki jeszcze są nie zeszlifowane jak widać, i nadmiar kleju jeszcze jest]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Korzystając z gościnności Bartka opiszę swojego EDGA. Zainspirowany tematem Norberta o ,,pancernym EDGU,, i korzystając z linku zamieszczonego przez Sudika wziąłem się za robotę.

Statecznik pionowy

1227272ed13b72damed.jpg

Lotki i statecznik poziomy

6d8f9e8b742c9bbdmed.jpg

Wszystkie elementy modelu już oklejone kolorową taśmą pakową.

3a2cecb83b253566med.jpg

A tak wygląda sklejony w całość

e59389d5a4f68b24med.jpg

Wszystkie elementy wycięte zostały z podkładu pod panele 6mm. Przód kadłuba (niebieski) okleiłem obustronnie sklejką 0,5mm.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba :D Patrząc na pana a mój, to niebo a ziemia :oops: Gratuluje!

 

PS: Dziś oszlifuję boczki wzmacniające z tego polimeru i kantów, oraz dam łoże silnika :jupi: [zdjęcia jak skończę]

 

A pan jakie wyposażenie zastosuje?

 

 

EDIT: Już wiem jedno że szlifowanie tych boczków mija się z sensem. Chciałem zeszlifować tylko spaskudziłem, niby mało widocznie ale spaskudziłem [podrapał mi papier boczki kadłuba przy miejscu klejenia boczków wzmacniających] :evil: :evil: :evil: A więc muszą zostać tak jak są :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barlu - Na stronie kolego Motylastego, "Baterflajowy Świat" jest artykuł o "paskudkach". Warto przeczytać i potem tylko pamiętać, że nikt nas nie goni i spokojnie robić swoje.

Mój pierwszy deproniaczek był taką paskudą, że w zasadzie ziemia go sama odpychała. :devil:

Nastepny modelik, ta Aeronca ze stopki, jest już dużo, dużo bardziej akceptowalna. Na tyle, że rodzina od kilku tygodni wywiera na mnie presję, żebym go pod sufitem powiesił i nie psuł... :wink:

Należy po prostu przyłożyć się do pracy. Taśmowa produkcja to na wschodzie, dla zarobku, a hobby należy pielęgnować. :jupi:

Zobaczysz - następny będzie już ładniejszy.

 

PS - zapytałeś się może o nazwę tych paneli? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barlu - Na stronie kolego Motylastego, "Baterflajowy Świat" jest artykuł o "paskudkach". Warto przeczytać i potem tylko pamiętać, że nikt nas nie goni i spokojnie robić swoje.

Mój pierwszy deproniaczek był taką paskudą, że w zasadzie ziemia go sama odpychała. :devil:

Nastepny modelik, ta Aeronca ze stopki, jest już dużo, dużo bardziej akceptowalna. Na tyle, że rodzina od kilku tygodni wywiera na mnie presję, żebym go pod sufitem powiesił i nie psuł... :wink:

Należy po prostu przyłożyć się do pracy. Taśmowa produkcja to na wschodzie, dla zarobku, a hobby należy pielęgnować. :jupi:

Zobaczysz - następny będzie już ładniejszy.

 

PS - zapytałeś się może o nazwę tych paneli? :twisted:

 

Nie chodzi tu o jakieś "zepsucie" tego, po prostu rysnąłem i to dość głęboko w 3 miejscach, nie widać tego zbytnio, ale w pamięci pozostanie :P Niestety nie zapytałem... Ojciec ciągle pracuje i się mijamy, ja do szkoły on do domu ja do domu on do pracy. Myślę że wieczorem zapytam i dam znać, chociaż wątpię by znał :twisted:

 

Dzięki Piotrek, ale na pochwałach nie zaprzestanę i co rusz będzie lepiej, tak myślę i z taką nadzieją będę robił kolejny model [mam nadzieję że słowa madriana się sprawdzą "Zobaczysz - następny będzie już ładniejszy"] :wink:

 

EDIT: Niestety tatko nie wie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bartek na forum mówimy sobie po imieniu.

W EDGU użyłem odbiornika Hitec HFD-06MN. Niestety nie byłem z niego zadowolony. zdarzały się szarpnięcia sterami w powietrzu.

da31098f995196bamed.jpg

Regulator TP 25A.

888dc4c24fdb85e7med.jpg

Serwa 4x HXT900.

d6a78fd1b4767bf3med.jpg

Tak wygląda z przodu.

74b99cea5c66c089med.jpg

Widok z góry.

3133edc828cc677fmed.jpg

Widok ogólny.

b7da756c3ff4ae93med.jpg

Silnik zastosowałem ten.

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2111&Product_Name=TURNIGY_28-30-azj_14A_1100Kv_Brushless_Outrunner

Akurat taki miałem wolny. Niestety okazał się za słaby.Model latał ale brakowało mu mocy. Nie zwracałem uwagi jaką wagę będzie miał i wyszedł chyba ciężko 550g. Plus minus 20g zależy od pakietu. Był to mój pierwszy krzyżak i chciałem zobaczyć jak lata model z płaskim skrzydłem. Skrzydło ma trzy listwy sosnowe 6x6mm (krawędź natarcia, druga w okolicy środka ciężkości i trzecia na końcu skrzydła przed lotką jako że tam listwa jest załamana dodatkowo jest krótka listwa która łączy je obie aby nie nastąpiło złamanie skrzydła w miejscu ich łączenia).

Skrzydła są mocne. Przy ostrym wyjściu z nurkowania widać jak się wyginają do góry ale jeszcze nie pękły.

Model jest teraz w drugich rękach i z mocniejszym silnikiem lata całkiem nieźle aż sam jestem zaskoczony.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.