Skocz do zawartości

Wicherek 50 - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałbym przedstawić relację budowy naszego Wicherka 50.

Model jest już ukończony i ma za sobą 2 sezony. Będę wrzucał co jakiś czas fotki z etapów budowy.

Kolorystyka modelu jest wzorowana na Wicherku 25 Pana Piotra z forum.

 

Mam zdjęcia dopiero od pewnego etapu budowy

Wstępne przymierzenie skrzydeł do planów kadłuba i dokończenie kesonu na drugim skrzydle (ster wysokości zapożyczony do zdjęcia od innego modelu aby zobaczyć skalę modelu):

20210511_204735.thumb.jpg.b8b4f24270fb20166466efe30f5b540c.jpg

 

20210721_171555.thumb.jpg.9c4fff56326094018941ec764682074f.jpg

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ares napisał:

Duży Wicherek robi wrażenie . Piękny model!

Tak, szczególnie w pomieszczeniu. Po przyzwyczajeniu się do rozmiarów już wydaje się trochę mniejszy. Na lotnisku w towarzystwie dużych makiet kolegów z lotniska, to wydaje się już modelem nie aż tak dużym. 

Wielkość na ziemi w porównaniu do innych modeli to kwestia wizualna. W locie taki model nie będzie latał tak jak mały. im model większy tym bardziej stabilny i "prostszy" w sterowaniu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, CrazyTomas napisał:

Przyznaj się! Ale uczciwie, jak czekista czekiście. Sprzątałeś modelarnię do zdjęć?

Typowo do zdjęć nie. Sprzątamy zawsze po zakończeniu danego etapu prac. Narzędzia zawsze staramy się aby były na swoim miejscu, aczkolwiek nie zawszę się udaje zachować taki porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cyrax_ojz napisał:

jaki sens ma puszczanie po 3 zdjęcia modelu budowanego w 2021?

Nie jest istotne czy model był zbudowany w 2020 roku czy w 2023. Najważniejsze jest to, że mam chęci aby podzielić się z wszystkimi dokumentacją zdjęciową, która może się przydać podczas budowy innych wicherków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cyrax_ojz napisał:

jaki sens ma puszczanie po 3 zdjęcia modelu budowanego w 2021?

Ja myślę że w niczym to nikomu nie przeszkadza a wrecz przeciwnie że jest nowa relacja z budowy.

Po pierwsze jest ruch na forum a po drugie początkujący modelarze  mają dodatkowy materiał do edukacji.

Osobiście jestem jak najbardziej za takimi relacjami.

3 minuty temu, Amadeusz_Modelarz napisał:

Nie jest istotne czy model był zbudowany w 2020 roku czy w 2023. Najważniejsze jest to, że mam chęci aby podzielić się z wszystkimi dokumentacją zdjęciową, która może się przydać podczas budowy innych wicherków. 

Amadeusz,nie zrażaj się i kontynuuj relacje

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Amadeusz_Modelarz napisał:

Dalsza część budowy kadłuba:

Wycięcie tylnej części i łączenie listewkami.

 

20210810_175840.thumb.jpg.7d38ce2029dd053884ea4f2a607b1a5a.jpg

 

Ja jak robiłem Wicherki to zawsze najpierw boki, jeden na drugim żeby były identyczne a dopiero później sklejałem w całość, wydaje mi się to łatwiejsze i szybsze niż robienie na planie z kadłubem z powietrzu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, qpa napisał:

 

Ja jak robiłem Wicherki to zawsze najpierw boki, jeden na drugim żeby były identyczne a dopiero później sklejałem w całość, wydaje mi się to łatwiejsze i szybsze niż robienie na planie z kadłubem z powietrzu. 

Druga strona kadłuba była robiona na desce na lustrzanej odbitce planów. Pierwszego wicherka robiliśmy tak, jak napisałeś. Oba sposoby się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 11:34, Amadeusz_Modelarz napisał:

Chciałbym przedstawić relację budowy naszego Wicherka 50.

 

Mateusz, NIGDY, ale to PRZENIGDY nie pisz , naszego (lub nasz) o swoim modelu!   Jak Cie ktos spotka gdy bedziesz sobie nim latal,  moze (ten ktos) wypiac po ladowaniu Twoj odbiornik, wpiac swoj i zaczac  latac jak swoim. On przeciez jest NASZ, wiec i Twoj i moj i tego kogos 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jarek996 napisał:

 

Mateusz, NIGDY, ale to PRZENIGDY nie pisz , naszego (lub nasz) o swoim modelu!   Jak Cie ktos spotka gdy bedziesz sobie nim latal,  moze (ten ktos) wypiac po ladowaniu Twoj odbiornik, wpiac swoj i zaczac  latac jak swoim. On przeciez jest NASZ, wiec i Twoj i moj i tego kogos 😉

Napisałem, że jest to model "nasz" ponieważ, jest to samolot mój i mojego taty, który razem robiliśmy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.