Skocz do zawartości

zawiasy


Kuba Kłosowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas budowy mojego w.w. modelu pojawił się problem, a mianowicie wklejenia zawiasów lotki. Kompletnie nie wiem jak :oops: czy na wierzchu by był możliwie jak największy kąt wychylenia czy je jakoś schować, instrukcja milczy, z reszta jak w wielu kwestiach.

Dodaję zdjęcia lotek i skrzydła by lepiej zapoznać się z problemem:

1)

img0201g.th.jpg

 

2)img0211h.th.jpg

 

3)img025s.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno na lotce jak i placie w miejscu "styku" obu elementow musisz miec przyklejone listewki balsowe min 5mm. Ta listewke na lotce szlifujesz w trojkat tak, ze jeden z wierzcholkow znajduje sie dokladnie na srodku. Zawiasy montujesz na srodku tych listewek - w lotce zawias musi znajdowac sie w tym wierzcholku trojkata :) Wiecej jak 45* wychylenia w jedna strone nie bedzie Ci potrzebne. 3 zawiasy na lotke bedzie ok.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jeszcze chcesz aby szczelina w lotce była wyjątkowo mała możesz się pokusić o wyciącie zawiasów ze zwykłej dyskietki, czyli:

rozwalasz dyskietke, wyjmujesz to kółko ze srodku i wycinasz prostokoąty powiedzmy 1x2 cm i wklejasz tak samo jak zwykłe zawiasy, uważając aby nie zalać środka. Jest to świetna i bezproblemowa konstrukcja, a daje mniejsze szczeliny od zwykłych zawiasów z zawleczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko mi obstawiać ale mnie się wydaje po tych zdjęciach, że to jest jakiś szybowiec albo górnopłat, tak więc obciążenia nie będą duże. Ale oczywiscie rozmiary można powiększyć chodziło mi raczej o wymienienie dyskietki jako dobrego materiału na zawiasy. Natomiast wytrzymłaość jest nie do zajechania bo nie da się jej rozerwac nawięc szarpiąc za 2 końce kombinerkami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wycinaniem zawiasów z dyskietki nie mam co się bawić, Jest to kit i tego typu elementy (jak. snapy, bowdeny, zawiasy, śruby, trochę aluminium) są w zestawie. Zawiasy mam o wymiarach ok. 1,8cm x 2,5cm, które są z materiału w miarę wytrzymałego. AdamRC przez chwilę nie mogłem zrozumieć twojego postu, ale już wiem o co ci chodziło 8) 5mm grubości ma tylko wręga ogniowa Oo listewki mam 2mm. Na planach nic zaznaczone odnośnie tych listewek na lotce nie ma :crazy:

 

 

a tu zdjęcie zawiasów:

dsc00051ytn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak coś jest do wszystkiego to jest do ...

 

Ja bym wklejał te które pokazujesz - nacinasz nożem przy linijce balse i wkładasz, wklejasz

 

Zero piłowania, wycinania itd.

 

Ale zawiasy montujesz oczywiście po oklejeniu modelu :wink:

 

Mam je w kilku modelach i naprawdę dają rade. Tylko delikatnie z klejem aby nie zalać folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na DU-BRo nie zawiodłem sie, a maja ich kilka rodzajów, Przetnij sobie to cos i pozgina, zobaczymy ile wytrzymaja niz zawias z kolkiem. Nie mówie ze te lamane sa złe, bo kiedys w Velvia miałem tez takie, no ale "trzymac" tez musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.