Skocz do zawartości

FrSky Tandem XE - prośba o opinie


jetfan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do właścicieli nadajnika FrSky Tandem XE (pulpitowa wersja X20),

jeśli ktoś z P.T. Kolegów może się podzielić osobistą opinią\wrażeniami z użytkowania to bardzo proszę o info, może być na PRV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam x20s jakbyś chciał  pogadać to zapraszam. Co do ergonomii pulpitu to miałem w rękach i w tej chwili kupowałbym XE zamiast zwykłej. Ale to kwestia co kto lubi w rękach trzymać. Jak kupowałem swoją to nie było XE.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katuję X20s od roku, nad XE nigdy nie myślałem, bo nie cierpię pulpitów (nie, że na poziomie egzystencjalnym, po prostu to nie dla mnie)

 

W dużym skrócie - jestem bardzo zadowolony. W ciągu roku zrobiłem na niej ze 200h godzin nalotu i absolutnie zero problemów.

Z samego ETHOSa również jestem zadowolony. W dużym skrócie - pozwala na wszystko to co OpenTX, ale pozwala się programować dużo szybciej i łatwiej (ma więcej predefiniowanych miksów).

 

Sam link RC jest solidny do bólu, Zarówna na 2,4GHz, jak i na 868MHz nie miałem nigdy żadnego problemu z jakimikolwiek zakłóceniami, czy dropami zasięgu.

 

Jest to również moje przejście z ACCST, na ACCESS. Tutaj uczucia są mieszane, bo musiałem oddać kilka odbiorników na D8 (Tandem obsługuje tylko D16), co było bolesne.

Niemniej - sam ACCESS jest dużo mniej patchworkowy i ma dużo niższy prób wejścia. Tzn. zawsze wszystko się łączy i nie ma żadnego problemu.

A jeśli nie zgadza się wersja firmware'u to flashuje się po linku radiowym, nie ma potrzeby podpinać odbiorników do radia.

 

Testowałem również wyprowadzanie telemetrii na zewnątrz za pomocą modułu BT (Tandemy mają wbudowany) - bez żadnych zastrzeżeń - łączy się z komórką jak trzeba i pokazuje model na mapie.

Nie miałem również problemu ze współpracą headtrackera do fpv z Tandemem, dużo prościej to było ograć niż w Taranisie.

 

Wady?

Nieregulowana wysokość drążków. Tzn. są nakręcane końcówki, ale nie posiadają kontry. Tzn, że albo zakręcasz do oporu, albo nie zakręcasz wcale.

Problem łatwy do poprawienia, ale w rok się nie zebrałem, więc najwyraźniej fabryczna wysokość mi odpowiada.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.