Skocz do zawartości

Dla wędkarzy - i nie tylko


RobRoy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepach Action nadal - sprawdziłem dzisiaj - leży na półkach sprzęcior dla wędkarzy- wędka teleskopowa 2,8 m z włókna szklanego, za jedyne 19,99 zł

5 elementów - rurki stożkowe,

Ktoś na forum pytał o wymiary - podaje:

 

element .../ długość - mm / ciężar - g /  średnice na końcach rurki

1   ------434 mm----8,6 g---- 5,5 - 8 mm

2 -------517---------15,2-----    9 - 11

3 -------560--------22,8----- 12,5- 14

4 -------560 ------- 27,7 -----15,5 - 17

5 -------605 ------- 35-------18,5 - 21

 

Jak bardzo nadają się do modeli - trudno mi powiedzieć, nigdy jeszcze z czegoś takiego nie stosowałem w modelu. Zapewne  znajda się  fachowcy który wystawią opinię. Warto wiedzieć że coś takiego jest i gdzie.

Na wszelki wypadek zaopatrzyłem się w jeden egzemplarz ... 😉 

 

image.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na Dla wędkarzy - i nie tylko

Dość słabo !

Są bardzo elastyczne i ogon na takich rurkach lubi trząść się, jak galareta. Trochę lepsze są szklane wzmacniane węglem. Czasem udaje się podłapać pełny węgiel - i te, wbrew wielu złym opiniom do wielu zastosowań są O.K.

Często w serwisach sprzętu wędkarskiego można podłapać takie rurki z wymiany.

Zupełnie niezłe są strzały z łuku - do mniejszych modeli.

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jerzy Markiton napisał:

Są bardzo elastyczne i ogon na takich rurkach lubi trząść się, jak galareta. Trochę lepsze są szklane wzmacniane węglem. Czasem udaje się podłapać pełny węgiel - i te, wbrew wielu złym opiniom do wielu zastosowań są O.K.

 

Trochę to dziwne,  bo końcówki które łączą się z następną częścią , bez lakieru ,są czarne, a to niby szkło ... Tylko ostatnia końcówka jest - biała , szklana. Nawet myślałem że są węglowe , ale na na etykiecie wyraźnie napisane  - z włókna szklanego...

Na wierzchu pod lakierem widać jakby coś było nawijane ....  wydają mi się dosyć sztywne.  Może jednak są  wzmacniane węglem....

 

image.thumb.jpeg.6722d57f70211b67fd8a9bd42f09e29d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.0f6745093d3ae9f46664d770affad05c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym Action tych Rangerów nie ma. Są inne, pomacałem i stwierdziłem, że się nie nadają. A podbieraki były za grube. Za to w Bielsku, w sklepie dla wędkarzy dostałem 5 fajnych metrowych elementów, pochodzących z serwisu. Mają 15-11mm i ważą niecałe 20g. Wytrzymałościowo będą z naddatkiem. A ponieważ wcześniej w Modele Max zamówiłem rurkę Kavan-a 18 czy 19mm u nasady (cenowo 4,5x drożej) to miałem okazję porównać. Cięższa, masywniejsza, sprawia wrażenie mocniejszej, ale do RES-ów to przerost formy nad treścią.

Jak na tych rurkach coś zmajstrujesz to się pochwal !

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem jeszcze raz do Action. Całość sprzętu wędkarskiego została zastąpiona przez ogrodnictwo.... Ale zapytałem panią i przyniosła mi z magazynu 2. 2,8m i 3,25m. Sztywne jak diabli ! Ta 3,25m ma poszczególne elementy ok. 10cm dłuższe. Do RES-ów wytrzymałość w nadmiarze. Obie - w tej samej cenie. Tylko serce boli bo 2 elementy pójdą na śmietnik... 

- Jurek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jerzy Markiton napisał:

Tylko serce boli bo 2 elementy pójdą na śmietnik... 

Niekoniecznie. Te najgrubsze mogą się przydać do usztywnienia  "dwukadłubowców"... nie wiem jak to nazwać - stateczniki na dwóch ramionach wychodzących  ze skrzydła, tylko potrzebne 2 wędki. Albo jakiego experymentala ze śmigłem pchającym...

 

2 godziny temu, Jerzy Markiton napisał:

Do RES-ów wytrzymałość w nadmiarze.

No to jeszcze podeślij plany do RES , ERES co by moża na tym 0,5 m  wędce zbudować ...i będzie komplet  ... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phasoar - powstał przez dorobienie (przerobienie) gondoli, żeby wszedł ichni, popularny wtedy silnik szczotkowy modelu Wristcrat. Zestawy wtedy sprzedawał chyba Top Flite ?  A Wristocrat latał na E-205. W/g teorii i prof. Epplera - nie powinno to lecieć lub b. źle.... Miałem, latałem i uczyłem się tym ósemkować na zboczu. Miało to coś koło 300g do lotu. 2 serwa JR 341..... Tak to wtedy wyglądało ! i 4x 500 mAh NiCd. Napęd wysokości był dość wiotki. Statecznik kiwał się na wszystkie strony - ale to latało ! Dziś użyłbym w to miejsce AG-37/ AG-38. A stateczniki z pełnej 2mm balsy olaminowanej szkłem 25g.

 Mini Kiwi - identycznie. Kadłuby przerobić pod rurkę i heja ! 

Pozdrawiam - Jurek

Edytowane przez Jerzy Markiton
literówka
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.